טקס הענקת מלגות כתיבה ספרותית לשנת 2023

המועצה העניקה מלגות לעידוד כתיבה ספרותית, לשלוש כותבות וארבעה כותבים מהעמק


טקס הענקת מלגות חגיגי לכותבי העמק, התקיים בלשכת ראש המועצה - אייל בצר, בהתרגשות רבה.

המלגות שחולקו לכותבות והכותבים המוכשרים, נועדו לציין את העשייה האמנותית של יוצרי המילה הכתובה בעמק יזרעאל – להעניק להם חשיפה, הכרה ותמיכה.

הוועדה לבחירת הזוכים פעלה בשיתוף פעולה עם הספרייה האזורית, שנותנת "במה" רחבה לכותבי העמק ומיטיבה להעמיד את הספרייה כמקום שוקק פעילות, יד ביד עם מחלקת התרבות במועצה.

שלוש כותבות וארבעה כותבים מוכשרים עמדו בקריטריונים ונמצאו זכאים למלגה, ואלו הם:

אוריין צ'פלין משריד על ספרה 'משהו קורה לבלה', ליאור גולן מבית שערים על ספרו 'בהלה בתערוכת הטרקטורים', רותם בכר מבלפוריה על ספרה 'מעבר לקרום הדק', יונתן טל מרמת דוד על ספרו 'מסע תרמיל אל ערש זיכרונותיי', שמעון שחרור מגבעת אלה על ספרו 'חפתליהו ושאר ספורים', ענת שפירר משמשית על ספרה 'כח העל הסודי של גל' ורועי לידסקי מאלון הגליל על ספרו 'סיפורי מיתולוגיה בשפה פשוטה'.

אייל בצר - ראש המועצה: "גם השנה, אנו שמחים ונרגשים להעניק מלגות לכותבות וכותבים מהעמק.
הוצאת ספר בדומה ללידה - מגיעה בסיומו של תהליך ארוך ומשמחת מאוד. כולכם תורמים לחיי הרוח בעמק ובמדינה ואנו גאים ביצירותיכם -ספרי ילדים, שירה ופרוזה. יצירתכם הינה חלק בלתי נפרד מהמאגר התרבותי והרוחני של עמק יזרעאל והארץ כולה. הענקת המלגות הנה חלק מהעשייה התרבותית הנרחבת, המתקיימת במועצה שלנו וזהו כבוד גדול עבורנו שאתם חלק ממנה. עלו והצליחו!"

אייל בצר-ראש המועצה ורחלי אבידב-מנהלת מחלקת התרבות עם מקבלי המלגות