'גאווה בעמק'

קידום יוזמות ומענים עבור אוכלוסיית הלהט"ב בעמק יזרעאל והסביבה


זו השנה השנייה, בה יתקיים כנס רחב היקף שמטרתו לקדם וליצור יוזמות ומענים עבור אוכלוסיית הלהט"ב בעמק יזרעאל והסביבה.

כנס זה הינו תוצר של שותפות רחבה בין 'מקום בעמק' - מיזם הפועל לקידום יוזמות ומענים עבור אוכלוסיית הלהט"ב בצפון לבין המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המועצה האזורית עמק יזרעאל ואגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית עפולה.

הכנס מיועד לאנשי ונשות מקצוע ממגוון תחומים - סגל אקדמי, סטודנטיות, סטודנטים וכל מי שרוצה להרחיב את הידע על אוכלוסיית הלהט"ב ולקדם מענה קהילתי, חברתי, טיפולי ורפואי.

המועצה שותפה בכנס חשוב זה, במהלכו יתקיימו הרצאות ופאנלים שישלבו ידע ופרקטיקה מקצועית מהאקדמיה, מאנשי ונשות מקצוע ומהקהילה הגאה, המקומית.

את האירוע תחתום הרצאתה של ספיר ברמן – 'לא שופטת' - שופטת הכדורגל הטרנסג'נדרית הראשונה! בהרצאתה, ספיר משתפת על החוויה של אישה בעולם של גברים – אישה שמעיזה, חולמת ומגשימה, על אף האתגרים הניצבים למולה ועל היותה השופטת הטרנסג'נדרית הראשונה בעולם.

בשנים האחרונות, המועצה האזורית עמק יזרעאל בהובלת אגף קהילה ורווחה, מרכז הצעירים ומחלקת ילדים ונוער, שוקדת על קידום התחום, הגברת הידע ופיתוח מענים מגוונים לקהילה ואנשי המקצוע, כגון: הכשרות לאנשי מקצוע בתחום החינוך והטיפול, הקמת קבוצת פעילים, הרצאות וסדנאות להורים, בנות ובני נוער. זאת, באמצעות עו"ס להט"ב באגף קהילה ורווחה.

לאחרונה, התווסף תפקיד חדש במועצה - רכזת להט"ב, אליו נכנסה בר כהנוב.

"תפקידי לרכז את כל תחום הלהט"ב במועצה, מגיל 18: ריכוז ומיפוי צרכי הקהילה במועצה, מתן כלים לבעלי התפקידים במועצה וביישובים בכל הנוגע לכך, להוות כתובת לקהילת הלהט"ב עצמה, לקיים פעילות שוטפת לייצר חיבורים בין הגורמים השונים הפועלים במועצה, ולפתוח תכנית שנתית לקידום צרכי קהילת הלהט"ב במועצה", מספרת בר.
"בעיניי, יש חשיבות רבה במתן מענה עבור להט"בים במועצה. האתגר הגדול שעומד בפניי, הוא לבנות את התפקיד ולהתאים אותו לצורכי המועצה והקהילה", סיכמה.

הכנס יוצא לאור ביוזמה והפקה של מספר ארגונים, הפועלים לאורך כל השנה לקידום הנושא וביניהם 'מקום בעמק' - לקידום מענים עבור אוכלוסיית הלהט"ב במחוז הצפון, הסגל אקדמי והמקצועי, הסטודנטים והסטודנטיות במכללה האקדמית עמק יזרעאל, אגף קהילה ורווחה במועצה האזורית עמק יזרעאל, מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית עפולה, רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ופרויקט תקווה ישראלית.

הכנס פתוח לקהל הרחב, ללא עלות, בהרשמה מראש ויתקיים ביום שלישי 6.6.23, במכללה האקדמית עמק יזרעאל. פרטים נוספים כאן

 

בר כהנוב, רכזת להטב במועצה