'שרים לזכרם' זוכרים את חללי העמק

ערב 'שרים לזכרם' במועצה התקיים במעמד המשפחות השכולות, במהלכו סיפרו אנשי העמק על יקיריהם וסולני העמק שרו שירי זיכרון בשיתוף הקהל


'שרים לזכרם' - ערב הזיכרון השנתי לבני העמק, חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, התקיים אמש באולם התרבות האזורי ביפעת.

בערב נכחו משפחות שכולות – הורים, אלמנות, יתומים, אחיות ואחים שכולים, תושבי העמק, הנהלת המועצה ועובדיה.

נשאו דברים על יקיריהם: אוריין צ׳פלין - על ליאור יונתן משריד,  חגי פישר - על אחיו גלעד מהושעיה, יורם בן חיים - על אחיו ניר מקיבוץ יפעת, תמר שדמי - על שרון חן מאלונים.

במהלך הערב, הפליאו בשירה ונגינה ההרכב המוסיקלי של ליאורה בלוך: אייל מלכינסון - צ'לו, אפרת תענך - חליל צד, סוף סלע - קלידים, אהוד גולדיק - כלי נשיפה.

באירוע השתתפו הזמרים והזמרות: דליה שלומי, ליאורה בלוך, אהוד גולדיק, סוף סלע, עמית בכר, שלי בראון, חדווה מלר ברזילי, דור אררט, איילת מינקובסקי, מעיין שלומי, קובי אלדר, נעמי גנז, מיכה להמן ורז נחמן.

המשתתפים הרבים עברו גם בחדר הזיכרון במבואת אולם המופעים, בו ניתן לצפות בקיר הזיכרון ובמסך עם תמונות הנופלים ומועדי נפילתם. במקום נמצאים לעיון ספרי הזיכרון שיצרו משפחות החללים, לזכר יקיריהם.

בחדר ההנצחה, הזיכרון משולב עם החיים. הנצחה חיה ומרגשת ומהווה בית למשפחות השכולות של עמק יזרעאל, מקום בו אפשר להתייחד עם הנופלים, ללמוד עליהם ולשזור את הזיכרון בעשייה המתמשכת.

הערב כולו הנו הפקה משותפת של דליה שלומי, אלמנתו של הטייס רוני שלומי ז"ל ומחלקת התרבות במועצה.

מהמועצה נאמר: " על קיר חדר ההנצחה שלנו, יד לבנים עמק יזרעאל, 340 חללים, עולמות מלאים וחסר עמוק. את הזיכרון אנו שוזרים בחיים, בתקווה וביצירה. לצד קיר השמות, גלריה ובית לאמנים החיים בקרבנו."

חגי פישר מהושעיה מספר על אחיו גלעד פישר

אוריין צ'פלין משריד מספרת על ליאור יונתן

משתתפי 'שרים לזכרם'

צילום: שאול רחמים