תיאטרון של החיים

ערב הפקות י"ב במגמת תיאטרון בבית הספר ויצו נהלל


בשבוע החולף התקיים ערב הפקות התיאטרון של 18 תלמידי י"ב ממגמת התיאטרון של בית הספר ויצו נהלל. המגמה כוללת 17 תלמידות ותלמיד אחד.

ההצגות מהוות את בחינת הבגרות המעשית של תלמידות המגמה, שגם אחראיות על כל היבט בהפקה. לכל אחת מהן יש תפקיד משחקי – גילום דמות במחזה, ותפקיד הפקתי - כבמאית, מפיקה, מעצבת סאונד, מעצבת תפאורה, תלבושות וכו', עליהם הן נבחנות בבחינת הבגרות המעשית.
תלמידות המגמה העלו השנה שלוש הפקות שונות:

'גריניץ' מאת שי פיטובסקי – מחזה שמדבר על ניהול הזמן - עד כמה תחושת ההחמצה נוכחת בחיינו? איך דקה בודדת משפיעה על חיים שלמים? מחזה שמציג שאלות רבות ומעט תשובות.

'מקווה' מאת הדר גלרון – על נשים המתמודדות עם מציאות חיים עדינה ומורכבת של החברה בה הן חיות. סיפור על אמונה, כוח, חברות ומחירה הכבד של השתיקה וההסתרה.

'טוק טוק' מאת לורן באפי – על מהותה והשפעתה של קבוצה. שש דמויות שעוברות התמודדות לא פשוטה בחדר ההמתנה של פסיכיאטרית ידועה.

תהליך העבודה החל כשהתלמידות בחרו נושא אותו הן מעוניינות להציג ולהביא לקדמת הבמה. לאחר מכן, הן חיפשו מחזה דרכו יציגו את הנושא הנבחר, ניסחו שאלת חקר, מצאו מקורות השראה שונים והחלו מסע שלם של יצירה, תוך כדי עבודה עצמאית ומעמיקה בליווי והכוונת רוני כהן - רכזת המגמה ואפרת ראובן – מורה במגמה.

ולריה זילברברג, מנהלת בית הספר ויצו נהלל: "זה מעמד מרגש מאין כמוהו! עשייה אמנותית היא עשייה מיוחדת המעניקה רבדים של עומק, רגישות ונקודת מבט שונה על העולם. עצם הלמידה מרחיבה את האופקים, מעניקה ביטחון עצמי ומלמדת כיצד לעמוד על במה. כל אלה כלים חשובים לחיים."

אייל בצר, ראש המועצה: "המועצה רואה בתיאטרון אבן יסוד בחינוך – אנו חושפים את ילדי העמק, כבר בגיל הרך, להצגות תיאטרון ולמופעי מוסיקה ומחול, כדי להעשיר את עולמם ולהפוך אותם לצרכנים של תרבות משובחת, גם בעתיד. תודה למנהלת בית הספר, למנהלת כפר הנוער ויצו נהלל, למורות המגמה הנפלאות, לצוות בית הספר ולהורים שעוטפים אתכם ותומכים בעשייה החשובה הזו – העשייה האמנותית.
תודה לכם - תלמידות ותלמידים, שבחרתם באמנות המעשירה את עולמנו, מרחיבה את הנפש ומעניקה לנו דרך מורכבת ורב ממדית לעבד את המציאות שסביבנו."

הפקות תיאטרון יב ויצו נהלל

ראש המועצה ותלמידי מגמת התיאטרון בבית הספר ויצו נהלל

הפקות תיאטרון יב ויצו נהלל

צילום: ענת חרמוני