'איזון עדין'

תערוכת יחיד חדשה של האמנית מיכל דורון דורון מיפעת, בגלריית המבואה באולם המופעים ביפעת. אוצרת התערוכה: אילת הרצוולף


מיכל דורון דורון, מתגוררת ויוצרת בקיבוץ יפעת. התערוכה מאגדת עבודות המשקפות את הביוגרפיה המורכבת של חייה.

האמנית בוחרת נייר מאחת הערימות, וקורעת אותו לגזרים בתנועת ידיים מהירה ומיומנת. היא חוזרת על הפעולה שוב ושוב, גיליון אחר גיליון. כך, בקולות קריעה חותכים, נפתח יום עבודה של דורון בסטודיו, מזה שלושים שנה.

לאחר שדועכת תנופת ההשחתה, מתחילה דורון בפעולת היצירה. בתהליכים מורכבים שפיתחה ושיכללה לאורך השנים, היא מכינה מן הנייר חומרי גלם בצבעים ובמרקמים שונים. בעבודה איטית וסבלנית, כמעט מדיטטיבית, היא מניחה פיסה על יד פיסה, שכבה מעל שכבה, בתנועות רכות של תיקון וריפוי.

תחת ידיה צומחים אובייקטים גדולים ונפחיים שצורתם רכה, אורגנית וזורמת, אך חומריותם חזקה ויציבה.

עבודות אלה שנוצרו במהלך דיאלקטי של קריעה ותיקון, משקפות ביוגרפיה מורכבת של אובדן וכאב, התמודדות וריפוי. הילדות המאושרת במושב מול הים נקטעה ברצף אסונות טראגי, בהם איבדה בתוך זמן קצר את אחִיה ואת אמהּ. החיים שלאחר מכן התנהלו בבית שותק ונוקשה, ללא מגע או ביטוי רגשות.

אייל בצר ראש המועצה , סיכם: "ברוכים הבאים לתערוכה ה- 13 בגלריית המבואה. אנחנו חוגגים בר מצווה! מיכל דורון דורון מיפעת, מעניקה לנו דורון נוסף – תערוכת יחיד מעשה ידיה להתפאר, באוצרותה של אילת הרצוולף.

תודה למחלקת התרבות, למיכל, לאילת ולכל העושים במלאכה. נמשיך לעודד יצירה מקומית ולטפחה. ברכות לרגל פתיחת התערוכה, שנמשיך ליצור!"

האמנית מיכל דורון דורון וראש המועצה אייל בצר

תערוכת אמנות של מיכל דורון דורון

מיכל דורון דורון