העמק מדבר דמוקרטיה

בבית הספר 'העמק המערבי' ביפעת, התקיים יום לימודים בנושא דמוקרטיה


בשבוע החולף, נערך 'יום דמוקרטיה' בבית הספר העל יסודי 'העמק המערבי' ביפעת.

יום זה החל בהרצאות של תשעה סטודנטים למשפטים מאוניברסיטת חיפה, שלושה מהם בוגרי בית הספר, שדיברו עם תלמידות ותלמידי שכבות ז'-ח' על יסודות הדמוקרטיה.

לאחר מכן, התקיימה הפסקה ישראלית, שכללה הרקדה המונית ואכילת פלאפל.

בבית הספר הוצבה מגילת העצמאות. התלמידים חתמו עליה והתקיים חידון ידיעת הארץ, בו השתתפו התלמידים והמורים כאחד.

שיאו של היום היה בקיום שני סבבים של הרצאות לתמידות ותלמידי בית הספר. ההרצאות הועברו על ידי הורים, מורים, אנשי ציבור ואנשי מקצוע מקשת רחבה של תחומים, שהגיעו להרצות בהתנדבות על נושאים מגוונים, בתחום הדמוקרטיה.

בין היתר, הרצו: חן ביאר – כתב חדשות כאן 11, פרופ' יריב צפתי - חוקר ומרצה תקשורת מאוניברסיטת חיפה, עו"ד עידית רייכרט – עו"ד בתחום הפלילים, עו"ד אודליה כוחן – פרקליטה במחוז צפון, זהר בצר – מרצה לאמנות, מנהל אגף החינוך במועצה - דודו גורן, עו"ד אלדר סיון, תת-אלוף גיא חסון, אל"מ במיל' רז קרני, אייל בצר - ראש המועצה ורבים נוספים.

כל ההרצאות נסובו סביב נושאי מנהיגות, דמוקרטיה, שלוש הרשויות, הפרדת רשויות, אמנות מגויסת, זכויות אדם, זכויות נשים, פוליטיקה, תקשורת ועוד.

אילנית ערן, מנהלת בית הספר, אמרה: "היה יום אזרחי חשוב, מרתק ומעניין! יש חשיבות רבה במתן ידע לתלמידות ולתלמידים בנושא דמוקרטיה ועידודם למעורבות אזרחית. זה תפקידנו כמחנכי דור העתיד. תודה לכל העושים במלאכה - צוות בית הספר וכל המרצים, שהגיעו בהתנדבות וחלקו מזמנם ומהידע שלהם."

דודו גורן, מנהל אגף החינוך במועצה, הוסיף: "אני מברך על היוזמה של בית הספר בקיום יום משמעותי זה. דווקא בימים אלו, חשוב ללמד את תלמידנו על מהות הדמוקרטיה ולתת להם כלים כדי שיצמחו כאזרחים בעלי דעה ומעורבים במדינה."

אייל בצר, ראש המועצה, סיכם: "העמק מדבר דמוקרטיה! במסגרת יום הדמוקרטיה, שמחתי להופיע בפני תלמידות ותלמידי 'העמק המערבי'. שוחחנו על הפרדת רשויות, איזונים ובלמים ואהבת הארץ. שמחתי לראות את התעניינותם ובקיאותם בנושא חשוב זה."

חן ביאר ביום הדמוקרטיה

ראש המועצה ותלמידי בית הספר העמק המערבי

צילום: ענת חרמוני