מתייעלים אנרגטית

פרויקט החלפת גופי תאורה במועצה


המועצה ממשיכה לקדם אנרגיה ירוקה, והפעם, באמצעות פרויקט החלפת גופי התאורה ברחבי המועצה לתאורת לד חסכונית.

לאחרונה, הסתיים פרויקט החלפה של כ- 12,000 גופי תאורה, לתאורת לד חסכונית. זאת, ביישובי המועצה, אזורי תעשייה, כבישי גישה ומתחמי מועצה, למען התייעלות אנרגטית וצמצום פלטות של גזי חממה, בהשקעה כוללת של 12.5 מיליון ₪.

"מטרות הפרויקט הינה שיפור התאורה ביישובי העמק, התייעלות אנרגטית וצמצום פלטות של גזי חממה, שיפור איכות התאורה ומניעת זיהום אוויר וחיסכון כלכלי", אמר ראש המועצה – אייל בצר. "המשמעות במספרים היא שהוחלפו כ- 12,000 גופי תאורה ב- 26 ישובים, שני אזורי תעשיה, 11 כבישי גישה ליישובים ו- 23 מתחמים ברשות המועצה. מדובר בחיסכון של 4.6 מיליון קוט"ש לשנה והפחתה של 2,775 טון פליטות CO2 ", הוסיף ראש המועצה. "מבחינת השקעה כספית מדובר בהשקעה של 12.5 מיליון ₪, מתוכם 2 מיליון ₪ כחלק ממענק של משרד האנרגיה והגנת הסביבה. מדובר בחיסכון שנתי משמעותי של כ- 3.2 מיליון ₪: 2.3 מיליון ₪ בחשמל וכ- 0.9 מיליון ₪ בתחזוקה. חיסכון נטו בקיזוז החזר השקעה של יותר מ- 2 מליון ₪ בשנה לכל תקופת האחריות של 12 שנים!" סיכם ראש המועצה. "תודה לגילי גוזני, תושב גבעת אלה - מהנדס חשמל ומומחה תאורה, שליווה, ייעץ, תכנן וסייע בהתנדבות מלאה, על מנת להפוך את הפרויקט ליעיל וחסכוני יותר."

הפרויקט נוהל על ידי החברה הכלכלית עמק יזרעאל, הביצוע נעשה על ידי קבוצת ח.י. והפיקוח על ידי חברת גדיר הנדסה בע"מ.

פעילות זו מצטרפת לפרויקטים נוספים שמקדמת המועצה בשנים האחרונות בתחום האנרגיה הירוקה, כגון: הקמת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור ומגרשי ספורט ברחבי העמק, מעבר לשימוש בכלי רכב חשמליים בקרב עובדי המועצה, הקמת עמדות טעינה סולאריות בבית המועצה ועוד.

תצלום אוויר של מגרש כדורסל מואר בתאורת לד

שביל הכניסה לשמשית מואר בתאורת לד

צילום: אור ענבר, חברת ח.י