תרבות מלוא הסל

תוכנית 'סל תרבות' מתקיימת בכל מוסדות החינוך בעמק


מוסדות החינוך ברחבי עמק יזרעאל מקיימים את התוכנית 'סל תרבות' ברמה האזורית ובתוך בתי הספר – בכיתות, גני הילדים ובתי הספר העל יסודיים.

זו השנה השנייה, בה ילדי הגנים הצעירים נהנים מהתוכנית, לצד ילדי הגנים הבוגרים.

בגנים הבוגרים, מתקיים המופע: 'האיש והתיבה' - מופע משעשע ומשמח של האמן אורנן ברייר. בגנים הצעירים, מתקיימת ההצגה המוסיקלית המופלאה 'הארגז של ביאליק' של תיאטרון אורנה פורת.

בתי הספר היסודיים צפו בהצגות 'זה בראש שלך' של תיאטרון השעה - הצגה שכתב בן העמק גור קורן, מהיוגב.  תלמידי היסודי צפו גם בהצגה 'חלומות של אחרים', המבוססת על שיריו של עידן רייכל.

עוד מתקיימים בבתי הספר קונצרטים במסגרת תוכנית 'נגן לי' בהובלת בית האמנויות, מפגשים עם סופרים, הצגות תיאטרון קטנות ופעילויות נוספות.

התלמידות והתלמידים בבתי הספר התיכונים צפו באנסמבל הבועט 'ציפורלה' וכן, בהצגה של תיאטרון החאן – 'הסבתות', שהתארחה גם בסדרת מנויי המבוגרים של מחלקת התרבות.

רחלי אבידב מנהלת מחלקת התרבות וסל התרבות במועצה, אמרה: ״חשוב לנו להעניק לילדות וילדים חוויות של מוסיקה, מחול, ספרות, תיאטרון, קולנוע ואמנות, חוויה אסתטית שתכניס אותם בשערי התרבות. החוויות הללו מזמנות הנאה רבה ולמידה בלתי אמצעית, כזו שנחקקת בלב יותר מכל. נמשיך לעשות כל שאפשר כדי לממש את התוכניות במלואן, הן ברמה האזורית והן בכל מוסדות החינוך."

אייל בצר ראש המועצה, סיכם: "המועצה שמה לה למטרה לספק תרבות איכותית וחווייתית בלתי מתפשרת, מגיל גן ועד תיכון. מרגש לראות את האושר והסקרנות על פניהם של הילדות והילדים בעת הצפייה במופעים."

תמונה מתוך הצגה במסגרת סל תרבות

תמונה מתוך הצגה במסגרת סל תרבות