טקס חנוכת תחנות ניטור אוויר חדשות

התחנות הישנות של חברת החשמל באלון תבור הוחלפו בשלוש תחנות ניטור חדשות. ניידת נוספת תירכש עם השלמת הקמתה של תחנה פיקרית חדשה


בשבוע החולף, נחנכו שלוש תחנות ניטור חדשות שהחליפו שלוש תחנות ניטור ישנות של חברת החשמל, בקרבת תחנת הכוח אלון תבור.

בטקס שנערך בעין דור, נחנכו התחנות שהוצבו בעין דור, גבעת המורה ובאחוזת ברק. התחנות הוקמו בהשקעה של 700 אלף ש"ח במימון בעלי התחנה החדשים, קבוצת 'MRC אלון תבור' בעקבות בקשת המועצה לשפר את מערך הניטור הישן, והתחייבות הרוכשים להחליף באופן מיידי את שלוש תחנות ניטור הקיימות לשיפור איכות ניטור האוויר בעמק.

תחנות הניטור החדשות מוקמו בהתאם לבחירת המועצה והמשרד להגנת הסביבה ובהתאם להנחייתם. 'MRC אלון תבור' התחייבה גם להשתתף בעלות רכישת תחנת ניטור ניידת נוספת ומתקדמת בעלות של  כ-750 אלפי ₪, מיד עם השלמת הקמתה של תחנה פיקרית חדשה.

תחנת הניטור הניידת תהיה בבעלות המועצה האזורית ותאפשר לה לבצע ניטור אוויר במיקומים שונים במהלך השנה, כדי לשפר עוד יותר את היכולת לזהות זיהומים שונים באופן שוטף.

מאיר שמיר - מנכ"ל מבטח שמיר, מבעלי MRC אלון תבור: "אחרי שזכינו במכרז תחנת הכח אלון תבור, פנינו לראש המועצה – אייל בצר, וביקשנו לפגוש את השכנים במטרה לפעול יחד כדי לשמור על איכות האוויר בעמק יזרעאל. ערכנו שיתוף ציבור מיידי עם כל השכנים וביקשנו מהמועצה לבחור בעצמה, ביחד עם המשרד להגנת הסביבה, את מיקום התחנות החדשות. לא הסתפקנו בכך והתחייבנו להשתתף ברכישת תחנת ניטור ניידת, נוספת, שתופעל על ידי המועצה עצמה, מיד עם השלמת הקמת יחידה פיקרית חדשה. עשינו את המקסימום ונמשיך לעשות כך כדי לשמור על איכות חיי התושבים."

אייל בצר - ראש המועצה: "המועצה מחויבת, קודם כל, לציבור תושביה. צריך כלכלה חזקה באזור ויותר מכך - בריאות ואוויר נקי. מוטלת עלינו האחריות לדאוג לחיזוק הכלכלה המקומית, מבלי לפגוע בבריאותם של תושבי המועצה והאזור. תחנות הניטור יאפשרו לנו לדעת אם יש בעיה ולטפל בה בזמן אמת. אני מודה לחברת MRC על היוזמה ושיתוף הפעולה."

גזירת סרט בתחנת הניטור בעין דור

מאיר שמיר ואייל בצר על המגדל בתחנת הניטור

צילום: שאול רחמים (חומי)