מקדמים חיים משותפים

בשבוע החולף הגיעו לעמק יזרעאל שתי משלחות מארה"ב, שביקשו ללמוד על החיים המשותפים באזור


בשבוע החולף, התארחו בעמק שתי משלחות מארה"ב שהגיעו לביקור במסגרת שותפות גליל מרכזי מישיגן של הסוכנות היהודית.

נציגות ונציגי המשלחות אחראים על מתן תמיכה בפרויקטים משותפים ויוזמות שונות, בשלוש הרשויות באזור - עמק יזרעאל, מגדל העמק ונוף הגליל.

האורחים הגיעו לבוקר חגיגי ומרגש באולם המופעים ביפעת, במסגרתו התקיימו 3 מושבים שונים, תוך התמקדות בנושא החיים המשותפים.

שולחן בשיתוף המרכז הרפואי 'העמק' - מקום שמנהל חיים משותפים ומהווה דוגמה ומודל אפשרי לחיים משותפים במדינה, בהנחייתו של ד"ר מאור ממן - מנהל המרכז הרפואי 'העמק' ובהשתתפות ד"ר עזיז שופאני – מנהל המחלקת לכירורגיה פלסטית ומר מאהר איברהים – אח סיעודי בבית החולים ומשיא המשואה ביום העצמאות ה-73, שריגש את כל המדינה כשהחליט לקרוא ״שמע ישראל״ ברגעי חייו האחרונים של הרב שלמה גלסטר ז״ל. 

שולחן בשיתוף עמותת 'יוזמות אברהם' – על תפקידו כגוף מקצועי, המלווה ומוביל את קידום הנושא באופן מקצועי, מדוייק ומובנה, בהנחיית אמנון בארי סוציאנו וד"ר תאבת אבו ראס - מנכ"לי עמותת יוזמות אברהם.

שולחן בשיתוף פורום הנשים, שקם במסגרת אשכול הגליל והעמקים – פעילות הפורום כראש החץ להנעת פרויקטים אזוריים, בהנחיית חנאן סבאח - מנהלת היחידה לחיים משותפים באשכול הגליל והעמקים ותמר שובל - מנהלת מוזיאון עין דור וחברה בפורום הנשים.

בפתחו של האירוע נהנו חברי המשלחות מביצוע מרגש של שתי זמרות מוכשרות מבית האמנויות: סמא סרוג׳י מנצרת ושלי בראון מגבעת אלה, לצד מאור צור שליווה אותן בפסנתר, בשיר Imagine של ג'ון לנון. הביצוע המרגש לא הותיר עין יבשה.

האורחים קיבלו הסבר על פעילות שלושה עשר היקבים, הפזורים במרחב התיירותי בעמק, שהתאגדו למותג אחד תחת השם 'עמק יין'– חוויה יזרעאלית.

ארבעה מיקבי העמק – יקב טוליפ, יקב יונה, יקב היוגב 8 ויקב שדות, הציגו את פעילותם המשותפת במסגרת המותג, וסיפרו על שיתוף הפעולה הצמוד עם המועצה.

ראש המועצה אייל בצר, ברך את המשתתפים והודה על הגעתם לאזור השותפות: "נושא החיים המשותפים הנו נושא שאנו מובילים יום יום וחשוב לנו ביותר, הן מבחינת המועצה האזורית עמק יזרעאל והן מבחינת אשכול הגליל והעמקים. אנו מנסים לנהל ולקיים מציאות אחרת באזור - כזו שמקדמת את החיים המשותפים, הלכה למעשה, בכל תחומי החיים כחלק מתפיסת עולמנו ולייצר מדיניות אזורית בנושא."

מעגל משוחחים

ראש המועצה אייל בצר ודר' גיא חץ

צילום: ענת חרמוני 

שותפות 2000 דטרויט מישיגן - ביקור המשלחת בעמק יזרעאל