הפסטיבל היזרעאלי למשפחות מיוחדות

פסטיבל ראשון מסוגו למשפחות עם ילדים/בוגרים מיוחדים


הפסטיבל היזרעאלי למשפחות מיוחדות מיועד למשפחות עם ילד/ה או בוגר.ת מיוחד.ת.

הפסטיבל התקיים בגן הלאומי בציפורי. היתה חגיגה לכל המשפחה, לציון השנה החדשה בקרב קהילת המשפחות המיוחדות.

בפסטיבל נערכו סדנאות odt, חיזיון אורקולי, שזירת פרחים, בועות סבון, מופע היתולי והרמת כוסית לכבוד השנה החדשה, במעמד מ"מ וסגנית ראש המועצה - דליה אייל.

משפחות המרכז היזרעאלי התגבשו החל מסוף שנת 2019, בה הוקם המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות של אגף קהילה ורווחה. 

המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות הינו בית קהילתי עבור משפחות שיש להן ילד.ה או בוגר.ת עם צרכים מיוחדים.

לאורך השנים, הוקמו קבוצות טיפוליות מגוונות:

  •  לאחים ואחיות: קבוצת כלבנות טיפולית ואתגרים בגובה
  •  להורים
  •  למשפחות מטיילות

בנוסף, התקיימו אירועי פנאי, טיולים וימי שיא משותפים.

המרכז היזרעאלי הקים והכשיר קבוצת הנהגה הורית. הקבוצה נפגשת באופן תדיר ומהווה מצפן לעשייה המתקיימת במרכז.

מאז 2021, מתקיימות במועצה פגישות שולחן עגול בנושא צרכים מיוחדים, במטרה לקדם את הצרכים העולים מהשטח, בתחום הצרכים המיוחדים. הפגישות ההלו מתקיימות אחת לרבעון, בהובלתה של דליה אייל - מ"מ וסגנית ראש המועצה ובאחריותה של ליאת בן משה - מנהלת המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות באגף קהילה ורווחה. לשולחן העגול מוזמנים שותפים מכלל מחלקות המועצה, יחד עם נציגי ההנהגה ההורית - בהובלתה של עדי קליין רחמים, מאלוני אבא. שיתוף הפעולה המבורך בין מחלקות המועצה, תושבים ובעלי תפקידים, מביא לקידום נושאים אלה ומעלה אותם על סדר היום הציבורי.

בימים אלה, המרכז היזרעאלי פותח את שעריו והופך למרכז אזורי. המרכז מציע את שירותיו גם לתושבי המועצה המקומית רמת ישי, על מנת לאפשר למשפחות שכנות ליהנות מפעילויות ומענים מותאמים לקהילת הצרכים המיוחדים.  

הרעיון לפסטיבל נולד מתוך הצורך של קהילת המשפחות המיוחדות לייצר קהילה שנפגשת, מתייעצת ולעיתים אף נתמכת האחת בשנייה. 

קבוצת MRC החליטה לאמץ את הפסטיבל ותרמה להפקתו משאבים כספיים וכוח אדם.

לי  יהב, מנהלת אגף קהילה ורווחה :"תחום הצרכים המיוחדים נמצא על סדר יומנו ואנו מקדישות לו תשומת לב רבה, במטרה לפתח מנעד רחב של מענים. אנו רואים במשפחות, בהורים, באחים והאחיות, בסבים ובסבתות - חלק בלתי נפרד מצרכני השירות של המרכז. הפסטיבל היזרעאלי הראשון הוא סמן נוסף לאופן בו אנו מבקשים להנגיש את השירות."

ליאת בן משה, מנהלת המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות: "הקשר עם הפעילות והפעילים החברתיים של המרכז מתווה עבורנו את הדרך בה עלינו לפעול. נמשיך לבחון את הצרכים ונדייק את המענים עבור בני המשפחה, במטרה לפתח את החוסן המשפחתי והקהילתי".

דליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה, סיכמה: "אנו גאים בפעילות המרכז ובמענים הרבים שהוא מפתח ומציע למשפחות המיוחדות בעמק, ומעתה - באזור. שמחים שיש לכם כתובת ובית במועצה ומברכים על כך שקמה כאן קהילה חזקה ותומכת. ההצלחה שלנו היא ההצלחה שלכם!"

תיאטרון אספלט בפסטיבל למשפחות מיוחדות

ילד עם בועת סבון ענקית

צילום: שאול רחמים (חומי)