הַקּוֹלְנוֹעִית

תושבות ותושבי המועצה התבקשו לבחור שם לאולם הקולנוע במזרע


הקולנוע המחודש בקיבוץ מזרע עבר לידי המועצה. קדמה לכך שנה של עבודה מאומצת, בה בוצעו עבודות צביעה, שיפוץ, ניקיון, החלפת לוחות מודעות, רכישה והתקנה של קלעי במה חדשים, חידוש השירותים, למידה של תחום הקולנוע, השמשת המקרנה, לימוד מדוקדק של תחום ההקרנה ואיתור מקרין.

שוקי ואורלי פורת, שהפעילו את הקולנוע בעשור החולף, עמדו לרשות מחלקת התרבות של המועצה בייעוץ, חניכה ועזרה פיזית בכל ענייני האולם.

"עם העברת השרביט של הקולנוע למועצה, היה לנו חשוב להיות חלק משמעותי ומשתלב, לכבד את הקיים, להוקיר את שהיה, ולהמשיך באופן מקצועי ונעים לכל הצדדים", סיפרה רחלי אבידב מנהלת מחלקת התרבות במועצה. "אט אט, האולם חוזר לחיים. בתי הספר עורכים בו מופעים, מקהלות שרות, תזמורות מנגנות, קהל מגיע לסרטים - 'העגלה נוסעת אין עצור...'. לאחרונה, הוספנו ספסלים צבעוניים, סרטים לילדים במהלך חופשת הקיץ – כל מה שיגרום לקהל להגיע ולבחור בתרבות – קולנוע ומופעים."

לאחרונה, כחלק מתהליך חשיפת האולם המחודש ומיתוגו, פנתה המועצה אל התושבות והתושבים באמצעות הרשתות החברתיות, בבקשה להגות שם מתאים לקולנוע.

הפוסט הביא עמו חשיפה גדולה, עם כ-300 הצעות לשמות ויותר מ- 21,000 צפיות! לבסוף, השם שנבחר על-ידי ועדת ההיגוי בנושא, הוא – הַקּוֹלְנוֹעִית. השם "מתכתב" עם קולנוע ועם כלי הרכב המאפיין את התנועה במרבית יישובי העמק.

ארבע תושבות הציעו את השם וכל אחת מהן זכתה בצפייה משפחתית בסרט, לבחירתה.

השם החדש יופיע על גבי שלט, שייתלה בכניסה לאולם הקולנוע.

אייל בצר ראש המועצה: "העמק מלא חיים, יצירה ותרבות. אנחנו שמחים לפגוש קהל שמח, שנהנה מקולנוע ונרגש מהחוויה, ואת התלמידות והתלמידים בעמק נהנים מהקרנת סרטים בחופש הגדול. זה רק חלק מהתוכניות שיש לנו בקּוֹלְנוֹעִית - אולם הסרטים והמופעים במזרע."לוגו הקולנועית באולם המופעים מזרע