במועצה מרחיבים את המענים בתחום החינוך המיוחד

המועצה ממשיכה להרחיב את המענים, בנוסף לפתיחת בית-ספר לחינוך מיוחד מכיתה ז' ועד גיל 21


המועצה קיבלה, בשנה שעברה, אישור והכרה רשמית - 'סמל מוסד', לפתיחת בית ספר לחינוך מיוחד עבור בני ובנות נוער על רצף האוטיזם, שיספק מענה מכיתה ז' ועד גיל 21.
בית הספר 'העמק' בניהולה של שמרית אפרתי, פעל במהלך השנה החולפת בתוך בית הספר התיכון 'העמק המערבי' בקיבוץ יפעת. בשנה הקרובה, בית הספר יעתיק את מיקומו לקיבוץ מזרע, וישכון לצדו של בית הספר 'עמקים תבור'.

"בית הספר 'העמק', הנו בית ספר צומח", מספרת מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד באגף החינוך במועצה - פועה ברנר: "עד לפני שנה, ילדות וילדים עם לקות תקשורת, תושבי העמק, נאלצו לנסוע ללמוד במסגרות שונות מחוץ למועצה. בשנה האחרונה, יש להם מענה בעמק יזרעאל. שילובם בתוך בית הספר 'העמק המערבי' בשנה החולפת ומעתה בבית הספר 'עמקים תבור', יאפשר להם להכיר חברים חדשים בסביבתם הקרובה ולהכין אותם לחיים שאחרי תקופת בית הספר".

בשנת הלימודים הבאה, צפויים שינויים מרחיקי לכת, נוספים, בתחום החינוך המיוחד בעמק יזרעאל, במטרה לתת מענה למספר רב של תלמידות ותלמידים, ככל הניתן:
בבית הספר 'קישון' לתלמידות ותלמידים עם לקות למידה, בניהולה של עירית גולן רביב, ייפתחו לראשונה שתי כיתות י', במגמה להצמיח את בית הספר עד כיתה י"ב.
בבית הספר 'מרכז אלון' לתלמידות ותלמידים עם קשיים רגשיים-התנהגותיים, בניהולה של מרב שרון, ייפתחו שתי כיתות בחטיבת הביניים, ולראשונה יינתן מענה לתלמידות ותלמידים מכיתה ז' ועד י"ב.
בבית הספר 'שגיא' בניהולה של אור-לי להב, תיפתח כיתת חינוך מיוחד נוספת לתלמידות ותלמידים עם לקות תקשורת. פתיחת הכיתה תאפשר רצף לימודי מכיתה א' ועד ו'.

אייל בצר ראש המועצה: "אנו ממשיכים לקדם פתיחת מסגרות מגוונות לחינוך מיוחד ברחבי העמק ולפתח את הקיימות. המועצה פועלת לפתיחת מסגרות נוספות כבר בשנת הלימודים הקרובה. אנו גאים בהקמתה של כל מסגרת נוספת, שתספק מענה הולם ושלם לילדות וילדים בחינוך המיוחד."

קישון - בית ספר מיוחד לחינוך
בית ספר מיוחד לחינוך - קישון