משלחת מנהיגות הנוער ה- 20 למחנה הקיץ 'טמארק' יצאה לדרך!

לאחר שנתיים של הפוגה, בשל הקורונה, יצאה לדרך משלחת מנהיגות נוער של שותפות גליל מרכזי-מישיגן מטעם הסוכנות היהודית, למחנה הקיץ 'טאמרק' במישיגן.


המשלחת למחנה הקיץ 'טמארק' מורכבת ממשלחת צעירה שתצא בשני מחזורים, ומשלחת בוגרים: במחזור הראשון של המשלחת טסו 37 נערות ונערים מכיתות ז'-ח' מבתי ספר שונים בנוף הגליל, עמק יזרעאל ומגדל העמק, במחזור השני, בעוד כחודש, יטוסו 38 משתתפות ומשתתפים נוספים.

השנה לראשונה, בני ובנות הנוער שיוצאים למשלחת הצעירה, התקבלו לתכנית מנהיגות נוער, בה עברו הכשרה של כארבעה חודשים עם תכנים מנהיגותיים והכנה לקראת הפעילות במחנה. הפעילות נועדה להגביר את החיבור והמעורבות החברתית בקהילות המקומיות ובקהילה היהודית בדטרויט. הנערים והנערות ישובו מהמשלחות לפעילותה של תכנית מנהיגות הנוער, שתמשך עד לסיום כיתה י"ב.

בנוסף למשלחת הצעירה, יצאה לדרך גם משלחת הנוער הבוגרת. 21 תלמידי כיתות י',י"א מתכנית מנהיגות נוער, יצאו למסע של כחודשיים - בחודש הראשון יטיילו בארץ עם משלחת של כ- 90 תלמידים מבתי הכנסת בדטרויט שהגיעו לביקור מולדת סביב ערכי יהדות, ציונות וישראליות. משם, ימשיכו לחודש נוסף במחנה הקיץ 'טאמרק' ויהיו חלק מתכנית הנוער TLV של המחנה.

בני ובנות הנוער ישהו כחודש במחנה הקיץ עם ילדות וילדים אמריקאים בגילם, וייהנו מפעילויות מים, אקסטרים, רכיבה על סוסים וכל מה שנער או נערה יכולים לחלום עליו.

זו הפעם ה–20 שמשלחות הנוער יוצאות למחנה הקיץ 'טאמרק', במימון וסבסוד של הפדרציה היהודית בדטרויט ובהשתתפותן של שלוש הרשויות.

בטקס הפרידה המרגש מחברי המשלחת, נכחו אלי ברדה - ראש עיריית מגדל העמק, אייל בצר - ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, דליה אייל - מ"מ וסגנית ראש המועצה ומינה קליין - ראש מנהל החינוך בנוף הגליל. בכך, המחישו יותר מכל את השותפות בין הרשויות, הגאווה שיש בנוער שלנו והציפייה שייצגו את כולנו בכבוד כפי שהם יודעים!

אבי אבירם ורחל שחורי, יו"רים משותפים של השותפות, סכמו: "כולנו נרגשים עם חידוש המשלחות, המאפשרות מפגשים והיכרויות שמתחילות עכשיו ויימשכו שנים קדימה. זהו הבסיס לצמיחה ולחיזוק השותפות שלנו".

עינת אדיר ספיר, מנהלת השותפות, הוסיפה: "אנחנו מתרגשים מאוד מחידוש המסורת, שנרקמה בשותפות אמיתית ובעזרתם של המתנדבים שלנו. כולם תרמו מהידע ומהנסיון שלהם להוציא את המשלחת לפועל. אנחנו מאחלים לבני ובנות הנוער הצלחה רבה, סומכים עליהם שייצגו את האזור שלנו ואת המדינה כולה על הצד הטוב ביותר".

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה: "שמחתי לראות את בני הנוער נרגשים לקראת היציאה שלהם למסע מרגש מלא בחוויות ולמידה. אחרי תקופת היעדרות בת שנתיים ראשי המשלחות עבדו קשה על מנת להחזיר את המסורת בת השנים. מאחל לכולם טיסה נעימה, לכו לשלום ותחזרו בשלום״.

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "אחרי שנתיים של הפסקה בעקבות הקורונה, יצאו לדרך בהתרגשות משלחת הנוער הצעירה ומשלחת הנוער הבוגרת, מבתי הספר השונים בעמק, במסגרת שותפות גליל מרכזי - משיגן. אנו גאים בנוער היזרעאלי הנפלא שלנו ואין לנו ספק שייצגו את העמק והמדינה בכבוד רב."

המשלחת לטמארק