תגובת המועצה האזורית עמק יזרעאל


בניגוד לעולה מן הכתבה, אין כל חדש בנושא. מדובר בדו"ח שפרן הממוחזר משנת 2017, אותו דחתה הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה זה מכבר, והורתה על קידום שתי תכניות, לאחר מעורבות משמעותית של המועצה האזורית עמק יזרעאל בראשות אייל בצר.

 

לאחר שיחה שנערכה הבוקר עם דניאל רוד, אל"מ במיל' וראש מנהלת הקמת שדה התעופה בנתיבי ישראל בהווה, עולה כי אין כל חדש בנושא. קידום שתי התכניות, רמת דוד ונבטים, נמשך כרגיל ואין כל העדפה לאחת מהן. מר רוד אינו מכיר כל דו"ח או ממצאים חדשים.

 

מדובר ב'ספין' של בעלי אינטרסים, המעוניינים בקידום טובתם האישית ולא בקידום שדה תעופה ברמת דוד. צר לנו כי יש מי שעושים שימוש ציני ופופוליסטי בנושא מהותי שכזה ומוסרים מידע לא מדויק ולא מהימן, ממניעים לא ברורים, על מנת לחבל במאבק למען הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים ולמניעת האסון הצפוי מרעיון הקמתו בלב עמק יזרעאל.

 

המועצה האזורית עמק יזרעאל בראשות אייל בצר תמשיך להילחם נגד הקמת שדה תעופה ברמת דוד ותפעל למען הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים , המהווה פתרון אסטרטגי המיטיב עם כל אזורי הארץ, תוך שמירה על אינטרסים ארציים ומקסום יתרונות תחבורתיים, תשתיתיים, כלכליים, סביבתיים וביטחוניים ועליו יש הסכמה רחבה בקרב שרים בממשלה, מומחי תעופה אזרחיים וצבאיים ורשויות רבות מצפון, מרכז ודרום.