פרויקט חידוש השילוט בכניסה ליישובי המועצה

מקדמים שימוש בשפה דו-מגדרית


בימים אלה, מסתיים פרויקט חידוש השלטים בכניסה ל- 40 יישובי המועצה.

המועצה השקיעה בפרויקט כ- 160,000 ₪ במטרה לקדם את פני העוברים והשבים ביישובים, עם שילוט אחיד, הכולל מידע כללי על כל ישוב.

כחלק מתהליך אסטרטגי בנושא שיוויון מגדרי שמתקיים במועצה, הוחלט לשלב בשילוט כתב בעברית רב־מגדרית, המכיל אותיות המאפשרות כתיבה וקריאה דו־מגדרית. אחת הדרכים לקדם שוויון מגדרי היא באמצעות שימוש בשפה שוויונית, והבחירה בלשון רב־מגדרית הינה לשם הנכחת הנשים בשפה העברית באופן ויזואלי.

פרויקט חידוש השילוט נעשה בהובלת מחלקת הדוברות ומחלקת היישובים במועצה: "הצענו ליישובים אפשרות לבחירת סוג הפונט, מתוך הבנה שהשפה יוצרת מציאות ויש לה השפעה עמוקה על התפיסה שלנו. זו נקודת התחלה נפלאה, מבחינתנו, כמועצה שחורטת על דגלה לקדם שוויון מגדרי. תודה להנהלות היישובים על שיתוף הפעולה והעזרה בהוצאת הפרויקט אל הפועל."

אייל בצר ראש המועצה: "המועצה ממשיכה להשקיע גם בנראות יישוביה. מעבר להצבת השלטים שמייצרים חזות יפה בכניסה אליהם, יש בכך גם התייחסות ומסר חשוב להעלאת המודעות לשוויון מגדרי - נושא חשוב ומתבקש. אמנם הכנסת הפונט הרב־מגדרי מהווה נדבך אחד בתוכנית האסטרטגית של המועצה, אך נדבך זה הינו משמעותי ומאפשר לכל אחד ואחת לחוש שווה ונראה. אין זה עניין קוסמטי, אלא מהותי."

השלט בכניסה לקיבוץ אלונים

שלט בכניסה למושב היוגב

שלט הכניסה לסואעד חומירה

השלט בכניסה למחנה יהודית

השלט בכניסה למושב ציפורי

שלט הכניסה לעדי

שלט הכניסה לתמרת

שלט הכניסה לרמת דוד

שלט הכניסה לקיבוץ מרחביה

שלט הכניסה לאלון הגליל

שלט הכניסה לבית לחם הגלילית

השלט בכניסה לקיבוץ מזרע

שלט הכניסה לכפר החורש

שלט הכניסה לשריד

שלט הכניסה להסוללים

שלט הכניסה לקיבוץ יפעת

צילומים וחידוש השילוט: 'מילה במילה' נמרוד שטיינברגר | גרפיקה: מירב רייכל