המאבק בנושא שדה התעופה- עדכונים וחדשות לתושבים


המיתוס: "נבטים קרוב מידי למתקנים ביטחוניים רגישים הממוקמים ליד דימונה"

האמת: כבר היום, עוברים מטוסים של חברות בינלאומיות בטיסות לכיוון דרום, בנתיב הנקרא J10, במרחק קרוב בהרבה למתקנים הרגישים מאשר נמל התעופה העתידי בנבטים. עוד נוסיף כי מטוסים אלו, הטסים כבר היום בסמוך לנתיב הינם  גבוהים יותר ומהירים יותר, מהמטוסים שיגיעו לנחיתה בשדה התעופה בנבטים.

המיתוס: "כל שדה התעופה בנבטים צבאי ולא ניתן להכניס אליו תעופה אזרחית"

האמת: נבטים מחולק לשניים: החלק הצפוני, הינו צבאי והחלק הדרומי (שנקרא "שדה נגב") תוכנן ונבנה במקור בכוונת תחילה כשדה תעופה אזרחי, עם המסלול הארוך במזרח התיכון! המיתוס: "טייסת 'האדיר' תהיה חשופה לאזרחים, דבר העלול ליצור בעיות בנושא ביטחון שדה"האמת: ראשית, החלק הצבאי נמצא במרחק של למעלה מ-2 ק"מ מהשדה האזרחי. שנית, כבר כיום מתגוררים תושבי הפזורה הבדואית בסמיכות רבה יותר אל הטייסת ואל המסלולים.בנוסף, קיימים היום לא מעט שדות תעופה דואליים (צבאי ואזרחי יחד) בעולם, המאכלסים מטוסי קרב מתקדמים ומטוסי נוסעים. לדוגמה, נמל התעופה הבינלאומי בהוואי, שם ממריאים מטוסי F-22 (מטוסים מסווגים יותר) לצד מטוסים אזרחיים, בשדה המשרת עשרות מיליוני נוסעים בשנה.

 

אז מהו הסיפור האמיתי?

זהו מקרה קלאסי של נימבי (NIMBY- Not In My Back Yard) של חיל האוויר. זה נכון, שלא נוח לחיל האוויר שייכנסו למרחב שלו מטוסים אזרחיים- גם על הקרקע ובעיקר באוויר, אבל הכל פתיר! אם מחר תורה הממשלה למשרד הביטחון להקים את השדה האזרחי המשלים בנבטים, חיל האוויר והמדינה ימצאו את הדרך לפתור את הקשיים והמחיר בהחלט נסבל (בעיקר בראייה לטווח הארוך).

הכי חשוב לדעת - התשתיות בנבטים ערוכות ומוכנות לתחילת פעילות אזרחית, כמעט מידית. כל מה שחסר הוא טרמינל הנוסעים.

 

כדי ללמוד יותר על הנושא אתם מוזמנים להגיע לאחד מערבי ההסברה המתקיימים ברחבי העמק אותם מקיים מטה המאבק נגד שדות התעופה בשיתוף המועצה, חפשו את התאריכים הקרובים לביתכם בעמוד הפייסבוק "מטה המאבק נגד שדות התעופה".

 

כדי להישאר מעודכנים בנושא הצטרפו לניוזלטר של המועצה-http://www.emekyizrael.org.il/?CategoryID=499&ArticleID=1400&dbsAuthToken=