ממשיכים לעדכן אתכם בכל הקשור למאבק בשדה התעופה


בשבוע האחרון התפרסמו מספר ידיעות בתקשורת הארצית בנוגע לחשיפה של כתב התחבורה של כאן 11 שרון עידן, בנושא החלטת המדינה לבנות שני שדות תעופה משלימים לבן גוריון, בנבטים וברמת דוד.

 

הפרסום של עידן חושף, למעשה, כי המדינה מקדמת במקביל תכנון להקמת שני שדות תעופה משלימים, במקום אחד בלבד. תכנון זה לא תואם את תחזיות הנוסעים שהמדינה עצמה צופה.

באופן אירוני, אין בנושא פיתוח תשתיות התעופה תכנון אמיתי ונכון שיספק מענה לביקוש ולצרכים שיהיו בשנת 2050.

 

התחזיות צופות תנועה של 80 מיליון נוסעים בשנה וכעת המתכננים נדרשים לשאלה איך לחלק את כמויות הנוסעים בין שדות התעופה הקיימים והמתוכננים. הנחת המוצא הייתה שהשדה המשלים המתוכנן, יידרש לשרת 20 מיליון נוסעים בשנה. אך כעת מתברר שהמספר הזה יוכפל ומדובר על כ-40 מיליון נוסעים בשנה!

 

משכך, כעת ברור לכולם שרמת דוד היא חלופה לא ראויה ולא מספקת את הצרכים העתידיים של המדינה. שדה ברמת דוד לא יוכל לתת מענה ליותר מ-20 מיליון נוסעים בשנה בשל מגבלות פיזיות. מעבר לכך, מתברר מחשיפת כאן 11 כי מטוסים רחבי גוף, לא יוכלו לטוס או לנחות בעמק יזרעאל. מדובר על כל אותם המטוסים אשר מבצעים טיסות טרנס אטלנטיות וטיסות ליעדים רחוקים.

 

מעבר לכך, נציין כי אין התכנות כלכלית להקמת שני שדות תעופה משלימים בישראל. נזכיר כי השדה המשלים המתוכנן, מיועד לקום ולהיות מתופעל על ידי הסקטור הפרטי. יזם פרטי לא יסכים לפתיחת הענף לתחרות, ועיקר עניינו יהיה הגדלת רווחיו הכלכליים וצמצום העלויות.

 

הכי חשוב לציין כי בנבטים כבר היום קיים המסלול הארוך ביותר במזרח התיכון, כזה שיכול לתת מענה גם למטוסים רחבי גוף, ולגדול ככל שיידרש, במושגים של שדות תעופה אזרחיים.נבטים חולש כבר כיום על שטח של 48,000 דונם.

 

כדי ללמוד יותר על הנושא אתם מוזמנים להגיע לאחד מערבי ההסברה המתקיימים ברחבי העמק אותם מקיים מטה המאבק נגד שדות התעופה בשיתוף המועצה, חפשו את התאריכים הקרובים לביתכם בעמוד הפייסבוק "מטה המאבק נגד שדות התעופה".

כדי להישאר מעודכנים בנושא הצטרפו לניוזלטר של המועצה-http://www.emekyizrael.org.il/?CategoryID=499&ArticleID=1400&dbsAuthToken=