'מאירים את העמק' 2021

חוגגים חנוכה במופע של יוצרים ואמנים מקומיים, שרים שלמה ארצי!


לפני שנה, בחנוכה 2020, בעיצומה של מגפת הקורונה, בין סגרים וגזירות בריאותיות, התקיים המופע 'מאירים את העמק' על במה אחת, גדולה ומוארת. יוצרים ואמנים מכל רחבי עמק יזרעאל, חברו יחד למופע שכולו שירי אור.
"רצינו קהל, שיתפעל איתנו מהשפע האמנותי שיש בעמק, אבל בחיים כמו בחיים, מתכננים והמציאות מנצחת", סיפרה מנהלת מחלקת התרבות במועצה רחלי אבידב, "הקורונה כפתה עלינו מופע מצולם. התרגשנו מכמות הצפיות בשירים ומכמות ההצבעות לביצועים."

את המקום הראשון, בשנה שעברה, קטפה גילי הררי - נערה בת 16 מכפר יהושע. הפרס היה הקלטת שיר מקורי באולפן, אותו גילי לא מימשה.
בחודש יוני 2021, נפלו השמיים על משפחת מרין ועל העמק כולו, כשמתן מרין ז"ל נהרג בתאונת דרכים.
היום שהיה אמור להיות המאושר ביותר ובישר את היציאה לחופש הגדול, האחרון של הנעורים, הפך ליום אבל, והנחית על קהילת העמק כאב וצער קשים מנשוא.

בסוף השבוע הקשה הזה, בימאית המופע שירי מדן, קיבלה טלפון מגילי הררי:
"שירי, את  זוכרת שאמרת שאולי נכין שיר מקורי, אחרי שזכיתי במקום ראשון ב'מאירים את העמק' בשנה שעברה? אז אולי ניצור שיר לזכרו של מתן?"
"בהתרגשות גדולה, החלטנו להרים את הכפפה, ועם קביעת התאריך למופע 'מאירים את העמק' 2021, החלה העבודה על השיר", שיתפה שירי מדן, "יחד עם גילי הררי ומאיה וגמן - בת זוגו של מתן, כתבנו את המילים והוספנו בו משפטים שחבריו ומשפחתו כתבו עליו. ליאור, אחי, הלחין את השיר ברגישות גדולה."

ביום חמישי החולף, במופע 'מאירים את העמק' שהוקדש לשירי שלמה ארצי, נשמר מקום כבוד לשיר מקורי ומיוחד "לאן עפת?", שנכתב לזכרו של מתן – הנער הכובש והמיוחד שאיננו כאן איתנו, אך רוחו מהלכת בינינו וחיה בתוכנו.

במופע שהופק על ידי מחלקת התרבות במועצה ובבימויה של שירי מדן, השתתפו: 'התאגיד' הרכב מוסיקלי, 'החברים של נחום', 'עדשים' חבורת הזמר של תל עדשים, מקהלת 'אלגרוס', עדי שחר, ליאת פלדמן, זוהר פורשיאן, יפתח גרשון, 'אבא' - חבורת הזמר של אלוני אבא, ענבל מאירי, גילי הררי, 'מאושרים בציבור', אביב הרשקוביץ, אורית גלבמן, דפנה מאש שמיר וליאת פלדמן.

רגע מרגש נרשם כאשר שלמה ארצי בכבודו ובעצמו שלח קטע מצולם עם ברכה למשתתפי הערב.

ראש המועצה אייל בצר: "אין מראה מרנין יותר מאשר לצפות במיטב זמרי העמק מופיעים על במה אחת, בביצועים נפלאים לשיריו של שלמה ארצי. מרגש במיוחד לשמוע את השיר לזכרו של מתן מרין, וכמילות השיר 'האור שלך יישאר פה לעולם!' יהי זכרו ברוך."

התאגיד

עדי שחר

אלגרוס

עדשים - חבורת הזמר של תל עדשים

חבורת הזמר של אלוני אבא

יפתח גרשון

ליאת פלדמן

אורית גלבמן

דאפי מאש

החברים של נחום

גילי הררי, אלעד אביטל, לו צפלין

זוהר פורשיאן

ענבל מאירי

אביב הרשקוביץ

מאושרים בציבור