חוגגים את חג הסיגד!

לראשונה, נערכו חגיגות הסיגד בבית המועצה


עשרות עובדים השתתפו בטקס המועצתי שהתקיים השבוע לראשונה, לציון חג הסיגד. האירוע החגיגי נערך בבית המועצה, במעמד ראש המועצה אייל בצר, סגניו והמנכ"לית. האירוע אורגן על ידי עובדי מחלקת מנהל הכנסות- דבורה ביינה, ברוך דסטה ומלי ביטאו, בשיתוף מחלקות קידום בריאות ורווחת הפרט במועצה.

באירוע הוגשו מגוון מאכלים, המאפיינים את המטבח האתיופי המסורתי, מטבח שמהווה דוגמה ומופת לאוכל בריא וטעים, המקיים את ההמלצות לתזונה בריאה ומאוזנת. המאכלים הוכנו על ידי בנות משפחתה של מלי ביטאו, שהגיעו לבית המועצה בלבוש מסורתי והסבירו לעובדים על מיצג הכלים והתכשיטים המסורתיים.

ברוך דסטה, עובד במועצה, סיפר על מנהגי החג. הסיגד חל בכ"ט בחשוון, חמישים ימים לאחר יום הכיפורים. זהו יום של צום, טהרה והתחדשות, בו מבקשים מחילה מאלוהים, מביעים תקווה לחידוש הברית עמו וכמיהה לעלות לירושלים. ביום החג, נהגו אנשי הקהילה להשכים קום, לטבול בנהר וללבוש בגדי חג. הכהנים היו מוציאים את ספר האורית (ספר התורה) מההיכל וצועדים אל ההר הנבחר. חג הסיגד מזמן התבוננות פנימית ובחינה עצמית, בתקווה לשיפור ולעתיד טוב יותר.

הקייס ראובן, כיבד בנוכחותו, הסביר על מנהגי החג, קיים תפילה וברך על לחם הדאבו.

ראש המועצה אייל בצר: ״לראשונה, אנו מציינים את חג הסיגד המסורתי בבית המועצה. חלק ממשמעויותיו של חג הסיגד מבוססים על סובלנות, קבלת האחר, אכפתיות ומנהיגות חברתית - אותם ערכים, העומדים בבסיס החינוך היזרעאלי."

חג הסיגד בבית המועצה

עובדי מועצה מציינים את חג הסיגד בבית המועצה

 צילום: נתנאל גדעוני, צ'יז צילום