פרס העמק ע"ש גדעון צימבל ז"ל יוענק השנה לאלון נהיר, יו"ר עמותת 'עלי כותרת'

הפרס יוענק לנהיר על פעילות התנדבותית מעוררת ההשראה


 פרס העמק ע"ש סא"ל גדעון צימבל ז"ל מתל עדשים, שכיהן כסגן ראש המועצה ונפל בקרבות הבלימה ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים, מוענק מדי שנה, מאז שנת 1975, על תרומה ייחודית באחד מתחומי החיים בעמק יזרעאל.

במהלך השנים, זכו בפרס אישים וארגונים מתחומי חיים שונים, המייצגים מגוון של עשייה, יצירה ותרומה לרקמת החיים בעמק.

השנה, החליטו חברי ועדת הפרס להעניקו לאלון נהיר, על פעילותו המרשימה וארוכת השנים כיזם, פעיל ויו"ר עמותת 'עלי כותרת', שעוסקת בפעילות חברה ופנאי עבור בני ובנות נוער עם צרכים מיוחדים, ברחבי המועצה.

ניכר כי התנדבותו רבת השנים ופועלו של נהיר למען בעלי מוגבלויות נובעים מתחושת שליחות עמוקה. עבודתו בניהול עמותת 'עלי כותרת' הנה יוצאת דופן והדבר נכון לכל שנות פעילותו בעמותה, ועל אחת כמה וכמה בשנה של התמודדות עם מגיפת הקורונה, בה נדרש מענה נרחב יותר לאוכלוסייה זו.

יוסי עמיר, חבר בוועדת הפרס, ציין בנימוקי הזכייה: "מימוש ערכי הנתינה והתרומה, שבהם אלון מאמין, נעשה במסירות לבני ובנות הנוער ואף למשפחותיהם, באופן מעורר השראה!
בזכות כישוריו המיוחדים, אישיותו ונועם הליכותיו, אלון מצליח לגשר ולתווך במאור פנים בין המשפחות לבין בעלי תפקידים שונים, ולייצר שיתוף פעולה פורה עם מחלקות המועצה השונות. הפעילות המבורכת, המתקיימת במועדוניות העמותה, מאפשרת לאוכלוסייה יקרה זו ליהנות, לייצר חיי חברה מגוונים ולהתגבר על הקשיים העומדים בפניה".

ראש המועצה אייל בצר הוסיף: "היותו של אלון אדם ערכי, שמאמין בראיית כל ילד וילדה ובהענקת מענה לכל אחד ואחת מהם, עולה בקנה אחד עם השקפת עולמנו ועם הערכים שאנו מנחילים לילדי העמק. בעמק גדלנו והתחנכנו על ערך יסוד חשוב – כולנו שווים!
עשייתו של אלון מתוך שליחות ואופן ניהולו, מעניקים משמעות ותחושת שייכות לאוכלוסייה מיוחדת. העמותה בניהולו מאירה ערך זה באור יקרות ועבודת הקודש שנעשית בה מרוממת את הנפש!

אנו מברכים על שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה לבין עמותת 'עלי כותרת' במועצה, ונמשיך לקדם מענים לבעלי מוגבלויות ואף להרחיב את המגוון הקיים, באמצעות 'המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות' באגף קהילה ורווחה."

פרס העמק יוענק לזוכה בערב הוקרה למתנדבי העמק וזוכי פרס העמק, המתקיים כמדי שנה, באולם המופעים ביפעת.

האירוע יתנהל על פי כללי ה'תו הירוק'.

אלון נהיר עם ראש המועצה אייל בצר ומנהלת אגף קהילה ורווחה לי יהב