'סיפור משפחתי ושדים'

תערוכה חדשה של היוצרת תרצה אשכנזי ארבל, בגלרית המבואה באולם המופעים ביפעת


בחגיגיות רבה נפתחה תערוכה חדשה, חמישית במספר, בגלריית האמנות במבואת אולם המופעים של המועצה, ביפעת. את התערוכה אצרה רונית דיין וישובסקי, במסגרת פרויקט 'אוצר אורח' של מחלקת התרבות במועצה.

התערוכה 'סיפור משפחתי ושדים' היא תערוכת יחיד של תרצה אשכנזי ארבל, שיוצרת וחיה בתמרת.

"נראה שתרצה מרגישה נוח ביותר בעולם מעורבב עם נשמות העבר ומוצאת בו נחמה. קרוביה נמצאים ופועלים לידה ותופסים בציוריה חלק בלתי נפרד מחיי היום יום" מספרת אוצרת התערוכה רונית דיין וישובסקי.

תרצה מציירת סצנות על קנבס, בשילוב של הדפסת צילום וצבעי שמן. ההדפסות מתערבבות בציור ומשתלבות לסצנות משפחתיות דמיוניות מחזיונות של סיפורים משפחתיים, בהם היא מערבת דמויות מההווה ומהעבר המשפחתי - חיים ומתים כאחד.

ההתרחשויות הן תיעוד של התפתחות המשפחה לדורותיה - ילדיה, בעלה, הוריה, בני משפחה נוספים ואורחים אחרים, שמרכיבים את נפשה.

תרצה מרגישה נוח בעולם מעורבב עם נשמות העבר ומוצאת בו נחמה. היא עצמה תמיד מופיעה בציורים, כמוטיב חוזר, בדמות ציירת ומתעדת, זוכרת ומשמרת.

אביה הגיע מרוסיה ואמה מפולין, לכן הנוף המגבה את הסיפורים המשפחתיים הוא דווקא הנוף האירופאי ולא הישראלי. מבחינתה, זה הנוף הפסטורלי. אך הפסטורליה של תרצה, תמיד מאוימת. מעין עננה אפורה בדמות ציפורי טרף, שניתן למצוא בציוריה.

בקובץ הציורים הנוכחי ניכרת אופטימיות ואהבה רבה לסביבתה ולמשפחתה.

ראש המועצה אייל בצר, ברך במעמד המרגש ואמר: "נמשיך לעודד יצירה מקומית ולטפחה. ברכות לפתיחת התערוכה ותודה לכל העושים במלאכה. בשעה טובה, כן ירבו!"

היוצרת תרצה אשכנזי ארבל וראש המועצה אייל בצר

מוצג בתערוכה - TO WASH OR NOT TO WASH

ראש המועצה בתערוכה

צילום: ענת חרמוני