מערכת החינוך העמק יזרעאלית ממשיכה ב'מסע החינוכי' לעיצוב תמונת העתיד של מערכת החינוך היזרעאלית

המסע החינוכי של מערכת החינוך העמק יזרעאלית ממשיך לגבש את תמונת העתיד החינוכית של עמק יזרעאל ומתמקד, השנה, בכלל מנהלי מערכות החינוך בעמק


המסע החינוכי בהובלת אגף החינוך במועצה בעיצומו ומתרחש בכלל מערכות החינוך בעמק- מגיל לידה ועד התיכון. מטרת המסע החינוכי בשנה זו הוא הרחבת מעגלי השותפים באמצעות כנסים ומפגשים המייצרים הזדמנויות לשיח, ללמידה ולשיתופי פעולה בין מובילי ומנהלי מעגלי הגיל השונים.

מטרת מפגשים רחבים מעין אלה, היא לקיים הלכה למעשה את תפיסת הרשת המשותפת- על פיה מנהל מערכת חינוך לגיל הרך יושב לצד מנהל בית ספר יסודי ומנהל בית ספר תיכון וכולם יוצרים קשרים, מעמיקים את הידע שלהם ויוצרים שיח משותף.

בחינוך לגיל הרך, מנהלות הגיל הרך במועצה יצאו, השנה, לחמישה טיולים קבוצתיים. המפגשים מאפשרים את העמקת ההכרות, מהווים הזדמנות להיוועצות עמיתות ולחשיבה משותפת על אתגרים מרכזיים. בביקור שהתקיים לאחרונה בציפורי, הן נחשפו לקשרים המיוחדים הנוצרים בין מערכת הגיל הרך, לקהילה וליישוב. בהמשך השנה, מתוכננים ביקורים במערכות נוספות בעמק.

תהליכי הפיתוח המקצועי של מנהלי בתי הספר היסודיים יתקיימו השנה בבתי הספר ברחבי המועצה, עובדה המאפשרת הכרות, שיתוף והיוועצות. בנוסף, יתקיימו שלושה טיולים משותפים למורים מבתי הספר, שיאפשרו גם להם לחוות את התהליך ולהיות חלק מהמהלכים אותם מובילים מנהלי בתי הספר.

מנהלי התיכונים במועצה עוסקים, השנה, בסוגיות הקשורות לתפיסת המבוגר המשמעותי, כמנהיג מאפשר ומצמיח. במסגרת תהליכי הפיתוח המקצועי והעמקה בנושא המנהיגות, נפגשו המנהלים עם תא"ל במיל' רמי בן אפרים מתמרת, שהציג דילמות פיקודיות מתקופת מלחמת לבנון השנייה, במהלכה היה מפקד בסיס רמת דוד.

בהמשך השנה, יתקיימו עוד מספר כנסים לכלל המורים בתיכונים, בהמטרה לקיים תהליכי פיתוח מקצועיים, עם השתלמויות רוחביות משותפות לכלל בתי הספר.

המהלך כולו נעשה באמצעות פדגוגיית מסעות ייחודית ומלווה על-ידי חברת 'אינויה' בראשותו של ד"ר גדי ביאליק, מומחה בהובלת מסעות חקר חינוכיים, בגופים ציבוריים ופרטיים.