מחנכים דרך הרגליים!

בסוף השבוע האחרון, יצאו כ-1,250 חניכי וחניכות מחלקת הנוער של המועצה, למסע סיור וניווט ע"ש תא"ל ארז גרשטיין ז"ל ולמסע אט'גר


במסגרת מסע הסיור והניווט ע"ש תא"ל ארז גרשטיין ז"ל, יצאו כ-900 חניכים וחניכות למסע סיור וניווט בגליל התחתון. בערב, התקיים טקס מרגש לזכרו, כמיטב המסורת, במעמד ראש המועצה, אייל בצר. בטקס השתתפו כל בני הנוער, משתתפי הטיול, לצד משפחתו של ארז גרשטיין ז"ל - אמו שולה, אלמנתו הרטל ובנו עומר.

"אנחנו מציינים היום את המסע ה-20 על שמו של תא"ל ארז גרשטיין ז"ל" אמר תום אלבו מנהל מחלקת הנוער במועצה, "מסע, שעד לפני חודש, עוד שאלנו את עצמנו האם יוכל לצאת לדרך. מסע, עליו עמלנו זמן רב, כדי לתת לכם את החוויה הטובה ביותר. עברתם חוויות משמעותיות, במהלכן התגבשתם כקבוצות יישוביות מודרכות - אתם והמדריכים שלכם, היכרתם חבל ארץ דרך רגליכם ולמדתם לנווט, עד לנקודת הסיום. אני שמח שהצבעתם ברגליים והגעתם למסע!"

ראש המועצה אייל בצר אמר, במהלך הטקס המרגש: "עברתם מסע שלם וטיילתם בטבע היפה שלנו, אחרי יותר משנה שבה הייתם סגורים בבתיכם. זה איננו רק מסע ניווט. זהו מסע ערכי, לזכרו של תא"ל ארז גרשטיין, שהנחלת ידיעת הארץ בקרב פקודיו ודבקות במשימה עד השלמתה, היו נר לרגליו. המסע מביא עמו גם ערכים של מנהיגות ורעות, ערכים שאנו רוצים להקנות לכם, חניכים יקרים - כמנהיגים הבאים שלנו!"

במסע אט'גר השתתפו כ- 350 חניכים. מטרתו לגבש קבוצת חניכי כיתות ט' מועצתית, לקראת קורסי ההדרכה שיתקיימו במהלך הקיץ. המועצה משקיעה רבות בהכשרות של שכבה זו, על מנת להבטיח שכבת הדרכה איכותית בשנת תשפ"ב. במהלך המסע, טיילו החניכים על פי חלוקה לתנועות הנוער ביישובים, ובשעות הערב התכנסו לקבוצות חוצות תנועות שמרכיבות יחד את נוער עמק יזרעאל- נוער 1!

במהלך המסעות, החניכים ומדריכיהם הכירו את הארץ דרך הרגליים, למדו לנווט והתנסו במהלך הדרך בפעילויות שונות בנושאי מנהיגות והדרכה, במסלולים שונים, בגליל התחתון.

נוער עמק יזרעאל

נוער עמק יזרעאל