התנדבות חוצה דורות בעמק יזרעאל

יוזמה מרגשת של מחלקת הנוער במועצה בשיתוף מתנדבי שנת השירות מתנועות בני המושבים, השומר הצעיר והתנועה החדשה למען ותיקי העמק


הסגר עדיין כאן ובני הנוער הנמצאים בשנת שירות אינם יכולים להגיע ליישובי המועצה לפעילותם השגרתית. זה לא יעצור אותם בדרכם ליצור משמעות במקום אחר!

ה'סב יום' של עמותת ותיקי עמק יזרעאל, פעיל גם בתקופת הסגר, על פי כללי התו הסגול ומקבל בברכה את הוותיקים, שכה זקוקים לקשר חם ולפעילות משותפת. על כן, נוצר חיבור מתבקש בין בני הנוער לבין ה'סב יום', שפתח את שעריו בפני הגרעינרים והקומונרים ויחדיו נרקמה יוזמה שרק חיכתה לרגע הנכון. בני ובנות הנוער החלו בפעילות התנדבותית לשיפור פני המקום, עם "מתיחת פנים" לגינה הטיפולית ולגינות נוספות, ברחבי הסב יום. היוזמה כללה חידוש וצביעה של ספסלי הגינה, תיקון מחשב ההשקיה, שתילה, עישוב, ריענון העציצים והערוגות וזו רק ההתחלה של היוזמה המשותפת.

לאחר שני ביקורים מוצלחים ומרגשים, הוחלט להרחיב ולהמשיך את שיתוף הפעולה בין מחלקת הנוער בהובלתו של תום אלבו לבין עמותת ותיקי עמק יזרעאל בניהולה של נוקי בן שושן.

רייצ'ל חמו רכזת בני המושבים, אורטל לבל רכזת השומר הצעיר וטל כהן מנהלת המשרד של מחלקת הנוער, יחד עם תמי אידלשטיין מנהלת התרבות והפנאי בעמותה, כבר מתכננות את המשך הפעילות: בניית פינות ישיבה בחצר הסב יום, הכנת ערכות הפעלה לחברי 'קהילה תומכת' והרחבת הידע של הנוער בנושא מאפייני הזקנה, במטרה להכינם למפגשי פנים אל פנים עם הוותיקים.

"אנו מחכים שכולם יהיו מחוסנים וכשירים למפגשים אלו. עבור הוותיקים מדובר בחוויה משמעותית ואני מצפה להמשך הדרך המשותפת שלנו יחדיו" אמרה נוקי בן שושן.

רייצ'ל חמו הוסיפה: "מדובר בחוויה מדהימה וייחודית, שילוב כוחות רב דורי בין נערים בשנת שירות לבין ותיקים, גם בתקופה בה עדיין אי אפשר להיפגש פיזית. אנחנו מעודדים את בני הנוער מהקומונות לעבוד עם הידיים, בזמן הסגר ולחלום חלומות גדולים, אותם נוכל להגשים יחד עם הוותיקים, בהמשך."

תמי אידלשטיין סיכמה את החוויה: "הלב מתרחב כשרואים את הדור הצעיר, מגיע להתנדב. המפגש הפיזי שלהם עם הוותיקים אמנם לא מתאפשר כרגע, אבל הנוכחות של הנוער במרחב הסב יום מקרינה טוב על כולנו. נמשיך לרקום תכניות וחלומות לזמן בו יוכלו כולם להיפגש ובינתיים, נהדק את הקשרים הנפלאים שנוצרים."

אייל בצר ראש המועצה, אמר: "אנו מעודדים יוזמות חברתיות רב דוריות כל השנה ובעיקר בשנה הזו, נוכח משבר הקורונה. עבור הוותיקים והנוער, מדובר בפעילות חיובית שתורמת למורל ולמצב הרוח ומייצרת חיבורים חשובים ומשמעותיים."

שינשינים מתנדבים בסב יום

שינשינים מתנדבים בסב יום

שינשינים מתנדבים בסב יום