טקס הענקת מלגות סופרים לשנת 2020

 המועצה העניקה מלגות לעידוד כתיבה ספרותית, לשישה כותבים מוכשרים, בני העמק


טקס הענקת מלגות חגיגי לכותבי העמק, התקיים באולם המופעים ביפעת, בהתרגשות רבה אך באורח מצומצם, בשל אילוצי התקופה.

המלגות שחולקו לכותבים המוכשרים, נועדו לציין את העשייה האמנותית של יוצרי המילה הכתובה בעמק יזרעאל – להעניק להם חשיפה, הכרה ותמיכה.

הוועדה לבחירת הזוכים פעלה בנחישות ובמרץ, בשיתוף פעולה של נורית גבעוני מנהלת הספרייה האזורית, שנותנת "במה" רחבה לכותבים מהעמק ומיטיבה להעמיד את הספרייה כמקום שוקק פעילות, יד ביד עם  רחלי אבידב מנהלת מחלקת התרבות במועצה.

מכל הכותבים המוכשרים שהגישו מועמדות, שישה עמדו בקריטריונים ונמצאו זכאים למלגה, ואלו הם:

בועז דרומי מאלוני אבא; חיים בן חיים מגבת; איציק גונן מתמרת; נורית שושני מיפעת; לוטם מצקביץ' מרמת דוד; צפנת בן דוד מתמרת.

יתר הפונים הוזמנו ליצור קשר בשנית, עם יציאת ספריהם לאור.

רחלי אבידב מנהלת מחלקת התרבות במועצה ונורית גבעוני מנהלת הספרייה האזורית: "שמחנו לקבל פניות רבות, המעידות על יצירתיותם של תושבי העמק ועל הכישרונות שבקרבנו. המלגות הן הדרך שלנו לעודד יוצרים וכותבים, בתקופה לא פשוטה לתרבות הישראלית. כל עשייה כזו תורמת לעמק שלנו, לארץ שלנו, ולציבור הרחב. היצירה ה'יזרעאלית' נמשכת, גם בימי קורונה!"

אייל בצר ראש המועצה ברך את הזוכים: " עצם הוצאת ספר לאור הנה זכייה של הכותב עצמו, משפחתו, הקהילה בה הוא חי והמעגלים אליהם הוא משתייך. היצירה ה'יזרעאלית' חשובה ומספקת ביטוי חשוב לקולות הרגישים שחיים בקרבנו, במיוחד בעת הזו ואת היצירה הזו אסור להפסיק!"

טקס הענקת מלגות לכותבי העמקצילום: שרון צור