חוגגים 70 לקיבוץ גזית!

חגיגות בקיבוץ גזית, בפרוס שנת השבעים להיווסדו


ביום חמישי החולף, חגגו בגזית יום הולדת 70 לקיבוץ, על פי הנחיות הקורונה.

בשיאו של הערב נערכה הקרנה חגיגית לסרט "גרעינים", המגולל את תולדות הקיבוץ. יוצר הסרט, יונתן קניסקביץ', בן הקיבוץ, שקד על הכנתו במשך שלוש שנים. הסרט הוקרן ב'קפסולות' קטנות, על מנת לאפשר לכל חברי הקיבוץ לצפות בו, בהתאם למגבלות ההתקהלות.

סיפורו של קיבוץ גזית הוא סיפור ההתיישבות של העמק כולו, החל מה'גרעינים' שייסדו והקימו אותו, דרך ההתפתחות והצמיחה שחלה בו, בכל תחומי החיים: כלכלה, חינוך, תרבות, יצירה אמנותית וספרותית, צמיחה דמוגרפית, אורחות החיים ועוד. חיים מגוונים ועשייה מתמדת מאפיינים את גזית, קיבוץ שקיימת בו פרספקטיבה היסטורית על תולדותיו. חברי הקיבוץ הוותיקים עשו ותרמו רבות, השאירו חותם בתחומים רבים בקיבוץ ובנו זיכרון היסטורי קולקטיבי, שהיווה את הבסיס לחיים הקהילתיים, המתקיימים בו כיום.

גזית מסמל במידה רבה את הקמתו של הבית הקיבוצי, אבן על אבן, לבנה על לבנה, שכבה חברתית אחת על גבי שכבה חברתית קודמת.

אייל בצר ראש המועצה ברך את תושבי הקיבוץ: "יש כאן קהילה מגובשת וחמה, המושתתת על היכרות בין חברי הקהילה ועל 'גאוות יחידה'. אני מאחל לכם כי בדומה ל – 70 השנים החולפות, תמשיכו להיות קיבוץ מבוסס ומשמעותי במועצה שלנו, עוד שנים רבות קדימה."

גרעינים' - סרטו של יונתן קסקביץ' לכבוד 70 שנה לגזית'

 

 

 

 

אחרי עבודה של שלוש שנים, צפיה ב- 350 שעות ארכיון, 14,500 תמונות סטילס, עשרות שעות צילום ומאות שעות עריכה, יצא לעולם הסרט 'גרעינים' שמספר את סיפור הקמתו של קיבוץ גזית, מאז ועד היום.

את הסרט יצר יונתן קסקביץ' חבר הקיבוץ.
הסרט נוצר מתוך רצון להוקיר את כל אלה שבזכותם קיים הקיבוץ ולהעביר את מורשתם לדורות הבאים.