שרת התחבורה, מירי רגב: נמל התעופה הבינלאומי השני של ישראל יוקם בדרום הארץ

דברי השרה במפגש ראשון של השדולה למען הנגב


ביום רביעי 19.8 הושקה השדולה למען הנגב בכנסת, ביוזמת חבר הכנסת שלמה קרעי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לעניינים אזרחיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון, שרת התחבורה מירי רגב, ראשי רשויות מהדרום ומהצפון; ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', יו"ר מועצת הנגב וראש עיריית ערד עו"ד ניסן בן חמו וראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר.

הכנס התמקד בהקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים, כפי שדורשת מועצת הנגב, כחלק מפורום ראשי הרשויות המשותף מהצפון והדרום. 

הקמת נמל התעופה בנבטים, הוא אחד הדגלים המרכזיים לפיתוח הנגב ופרויקט שימנף ויקדם אותו ללא היכר. זאת, לצד שמירה על אחד מנכסיה המשמעותיים של המדינה, עמק יזרעאל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשתתף בכנס, באמצעות הזום, הדגיש את מחויבותו לחזון פיתוח הנגב, באמצעות השקעה בתשתיות לאומיות.

במהלך הדיון, חזרה שרת התחבורה מירי רגב על החלטתה בדבר הקמתו של שדה תעופה בינלאומי בנגב, על-פני חלופות אחרות, תוך שהיא עוצרת באומץ פעולות תכנוניות קודמות אחרות, מבטאת אומץ לב ציבורי ועמידה איתנה לצד הנגב ובד בבד לצד עמק יזרעאל.

השרה רגב: "מי שמחליט על שדה תעופה אזרחי, זו המדינה. החלופה המתגבשת תונח על שולחן ראש הממשלה עד אוקטובר".

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר אמר בסיום המפגש: "אני מברך על המפגש הראשון והחשוב של השדולה למען הנגב, שהתקיים היום. אנחנו בפורום ראשי הרשויות המשותף מהצפון, המרכז והדרום, נמשיך לקדם ולפעול למען ההחלטה הנכונה למדינה - מימוש החזון של פיתוח הנגב, לצד שמירה על עמק יזרעאל של כולנו!"

השר לעניינים אזרחיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון: "שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה"ל ואת משרד הביטחון שלא לשלול דבר ולבחון את כל האופציות, כולל נבטים."

 במפגש השדולה למען הנגב - ראש המועצה בשיחת זום עם ראש הממשלה