יחד עו"סים את השינוי!

​​​​​​​המועצה תומכת במחאת העובדים הסוציאליים


שבועיים חלפו מאז תחילת השביתה הארצית של איגוד העובדים הסוציאליים. האיגוד נקט בצעד חריף זה, במחאה על העומס שהתגבר בצל הקורונה, שכרם הנמוך של העובדים הסוציאליים, מחסור מתמשך בכוח אדם והאלימות לה הם חשופים, בהיקפים שרק הולכים וגדלים.

השביתה איננה מוגבלת בזמן ומטרתה להיאבק בנחישות על הצלת השירותים הסוציאליים במדינת ישראל, הנמצאים על סף קריסה.

צוות אגף קהילה ורווחה במועצה לוקח חלק פעיל במחאה, ולמרות שחסרונן מורגש באופן ממשי, המועצה ממשיכה לתת להן רוח גבית במאבקן הצודק.

"אתן מהוות את העוגן של החברה באמצעות השירותים החברתיים שאתן מספקות" אמר להן, ראש המועצה אייל בצר בהפגנה בנהלל, בה השתתף, "אנו, כמועצה, מביעים הזדהות מלאה במאבקם של העובדים הסוציאליים ומוקירים את פועלם החשוב למען תושבי המועצה וכל תושבי הארץ".

"אנו נמצאות במאבק מתמשך, ראוי ועיקש על זכותנו וזכות הציבור בישראל, לשירותים חברתיים מקצועיים ומכבדים. המאבק הוא של כולם ואנו ניצבות בחזיתו", שיתפה לי יהב מ"מ מנהלת אגף קהילה ורווחה במועצה. "לאורך ימים קשים אלה, ניכרת תמיכה מרגשת מהנהלת המועצה כולה, מלקוחות, משותפי תפקיד ומחברי קהילות רבות. אני נשאלת, רבות, האם בחרנו בזמן טוב לשביתה? התשובה היא שאף פעם אין זמן טוב לשביתה! יש מציאות המגלמת תמונה של שרותי הרווחה בקריסה, אל מול אדישות מתמשכת של מקבלי החלטות בממשלה."

"רווחה היא זכות בסיסית לרשת ביטחון חברתית ועלינו להיאבק עליה ללא פשרות", הוסיפה רינת זונשיין מנכ"ל המועצה, "כולנו מלאי תקווה שימצא פתרון הולם בהקדם, שיביא לסיום השביתה, לטובת הציבור כולו."

בתקופה זו, משרד הרווחה מאשר להיענות רק למקרי חירום סביב הצלת חיים וזאת, לאחר אישור ועדת חריגים. לא מתקיימות פעילויות, פגישות ולא ניתן מענה טלפוני.
במקרה חירום, ניתן לפנות למוקד משרד הרווחה- 118 או למוקד המועצה- 04-6520100.