משיקים קתדרה וירטואלית לוותיקי העמק

ביום ראשון עולה לאוויר אתר חדש שישמש קתדרה וירטואלית לוותיקי המועצה


הקתדרה הווירטואלית הוקמה במהלך משבר הקורונה, על מנת לאפשר לוותיקי העמק לשמר שיגרת חיים פעילה ומעניינת ולצמצם את תחושת הבידוד החברתי, שנוצרה מכורח התקופה.

הפעילות הווירטואלית הטיבה עם רבים מהוותיקים שהצטרפו אליה בשמחה, גם אם הדבר היה כרוך בלמידה והסתגלות לפלטפורמה החדשה. באמצעות מתנדבים נפלאים ביישובים, ששימשו כ"נאמני זום", נערכו הדרכות מסודרות לוותיקים והוקם מערך שלם אשר הכשיר את המרצים.

התגובות החיוביות לא איחרו להגיע מהשטח. הדסה צפריר מיפעת, כמו גם רבים אחרים, ביקשה להודות לכל השותפים בקיום הפעילות המקוונת ולמרצים: "היום שלי התחיל עם המורה לטאי צ'י שדואג שהגוף שלי יהיה מוכן ומזומן לכל מה שיבוא במהלך היום, המשיך בהרצאה מרתקת על הצד האנושי של ההיסטוריה ומסתיים בהרצאה על פרשיות הריגול המסעירות שהתרחשו בימינו. תודתי נתונה לכל המרצים ולשותפים, המאפשרים קיום פעילות חשובה זו המוגשת לנו, ותיקי העמק, על מגש של אמפתיה רבה, מקצועיות ויכולת לתרום ולהעניק לנו כמה שיותר, בתקופה מורכבת זו."

בעקבות ההצלחה ושביעות רצונם של הוותיקים שלקחו חלק בפעילויות, החליטה המועצה יחד עם עמותת ותיקי העמק וקתדרת עמק יזרעאל, לקדם בניית אתר ייעודי, נגיש ונוח ולהמשיך להעניק שירות זה בשגרה, בימים אלה.
האתר יאגד את כלל הפעילות המועצתית לוותיקים, וניתן יהיה ליהנות באמצעותו מהרצאות מצוינות, פעילות גופנית, קבוצות לפי תחומים, מידע וזכויות, פורומים שונים ועוד. כמו כן, יוכלו הוותיקים לקבל באמצעותו מסרונים ותזכורות על הפעילויות המתקיימות, לפי בחירתם.

"בתחילת משבר הקורונה הבנו כי עלינו לדאוג לאוכלוסיית ותיקי העמק שלנו", מספרת אתי גפן מנהלת אגף קהילה ורווחה במועצה, "שפעילה ותוססת בימים שבשגרה וכעת עליה לשמור על עצמה. התחלנו בפיילוט שסיפק לוח פעילות שבועי מקוון. הוותיקים שלנו, התגברו על המשוכה הטכנולוגית, בסיוע מתנדבים ביישובים והם לוקחים חלק בכל שבוע במגוון הפעילויות המתקיימות. כעת נוכל לספק פלטפורמה מונגשת, נוחה ומתאימה יותר להמשך הפעילות המקוונת, לרווחתם ולהנאתם."

האתר מופעל בשיתוף פעולה של כל הגורמים העוסקים בתחום הוותיקים ברחבי המועצה: אגף קהילה ורווחה, עמותת ותיקי עמק יזרעאל, קתדרת עמק יזרעאל ומעברים בעמק והוקם בתמיכת קרן הורביץ ומשרד הרווחה.

אייל בצר ראש המועצה אמר: "מיזם חשוב זה הוא רק ההתחלה. אנו מתכוונים להניע אותו ולהרחיבו למחוזות נוספים. זה לא רק אתר, זאת תפיסה העוסקת במתן רצף של שירותים, ביצירת שייכות לקהילת עמק יזרעאל, בהנגשה והגעה עד אחרון התושבים".

האתר יחל לפעול ביום ראשון 19.07.2020. ניתן להירשם וליהנות מהפעילויות, הניתנות בחודשים הקרובים ללא דמי השתתפות.

כל הפרטים באתר קתדרה וירטואלית עמק יזרעאל