'ארץ לא ארץ'- חיים על הסף

ביום שישי החולף נפתחה התערוכה 'ארץ לא ארץ' בגלריה לאמנות בבית חנקין, במעמד ראש המועצה, אייל בצר


בגלריה לאמנות בבית חנקין בכפר יהושע מרחב מוזיאלי רב תחומי, אשר מציג בימים אלה בצד תצוגת הקבע, את התערוכה 'ארץ לא ארץ'. התערוכה מציגה תחושה של חיים על הסף; נופים מומצאים, מקום לא מקום, ארץ לא ארץ. אופן הביטוי משתנה מאמן לאמן וכך מוצגת יריעה רחבה של חוויות.

העבודות נעות לסירוגין בין מרחב אוטופי, מושלם לבין מרחב דיסטופי, שנמצא מהעבר השני. העבודות המוצגות מתארות זיכרונות אישיים וכאלה משותפים, דימויי מדע בדיוני, נופים פוסט אפוקליפטיים המתארים את קץ הציוויליזציה ואזכורים מיתולוגיים.

לעיתים עולות תחושות של חוסר כיוון והתמצאות במרחב, פירוק וניכור, אך מתקבל מופע סוער וססגוני של יצירה אמנותית שמזמנת חוויה מרשימה ומרגשת.

בתערוכה מציגים האמנים המוכשרים: אלעד קופלר, דנה לוי, ניבי אלרואי, מלני דניאל, רינה בובראוגלו, אהובה בן דרור ואורי קלוס.

במרכז התערוכה, עומדות שתי סירות טרופות, שמקרביהן נשפכים חפצים ומזכרות והן עדות דוממת, לשקט ולוודאות המרגיעה שאחרי סערת החרדות. מסביב, נופים טרופים ושברי סערה, כתמי מים ואקוורל שזלגו והותירו חותם, וגם חיפוש אחרי הכדור הנכון - כזה שנותן הרופא, או כזה שמציע האקדח?!

רחלי אבידב, מנהלת מחלקת התרבות במועצה, שתפה בתחושותיה:  "הדאגות המנקרות מיד מחברות להווה - מסביב יהום הסער, כולנו מתנדנדים על ספינה חסרת יציבות, נתונים למרותם של כוחות גדולים ואיתנים כל כך מאיתנו, מחפשים מגדלור, על יבשה בטוחה. לתערוכה, בחרו האוצרות לקרוא ״ארץ לא ארץ״, ובימים בהם השגרה איננה שגרה, הארץ איננה ארץ וגם העולם אינו כשהיה, כמעט מרגיע לשהות שם, בלב מצבת הקטסטרופה, וליהנות מהחוויה האסתטית ומהקתרזיס הנפשי. אז פנו לעצמכם זמן ולכו לראות את התערוכה המיוחדת הזו!"

אוצרות התערוכה: אילת הרצוולף ונטע הבר.

התערוכה תוצג עד  22.8.2020 והאירועים יתנהלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

להרשמה ופרטים נוספים: 054-7474510.