בית הדואר ההיסטורי בנהלל ישופץ בהשקעה של 300,000 ₪

בית הדואר ההיסטורי בנהלל יעבור שימור ושיפוץ בחודשים הקרובים. השימור יבוצע על ידי המועצה לשימור אתרים בשיתוף המועצה, מושב נהלל ודואר ישראל


בראשיתו של המנדט הבריטי נסגרו כל שירותי הדואר של המדינות הזרות, שפעלו בארץ ישראל בשלהי התקופה העות'מאנית ונפתחו סוכנויות דואר בנקודות יישוב חדשות, בהם עתלית, נהלל, עין חרוד, בנימינה, רמת גן ומגדיאל, בהן שימשו פקידים שלא היו עובדי מחלקת הדואר אלא עובדים של היישובים.

בית הדואר ההיסטורי בנהלל נבנה בשנות ה־20 של המאה שעברה על ידי הבריטים, ופועל עד היום. הדואר ההיסטורי העומד כיום בנהלל, השמור כמעט כביום היווסדו, עומד לעבור שיפוץ ושימור, זאת בשל סכנת התמוטטות של המבנה. לאחר עבודות השיפוץ והשימור הוא יותאם לדרישות הדואר של היום, תוך כדי שימור אופיו המקורי.

בחודשים הקרובים יתבצעו בבית הדואר ההיסטורי עבודות שימור ושיפוץ בעלות של 300 אלף שקל, שיכללו צביעה וחיזוק של המבנה. השימור יבוצע על ידי המועצה לשימור אתרים בשיתוף עם המועצה האזורית עמק יזרעאל, מושב נהלל ודואר ישראל.

הדברים סוכמו במהלך ביקורו של מנכ"ל דואר ישראל, מר דני גולדשטיין, בנהלל. ראש המועצה, אייל בצר, העניק לו תמונת נוף של שדות העמק.

מושב נהלל יחגוג בשנה הבאה 100 שנים להיווסדו וכך גם בית הדואר. המבנה המרשים נבנה על ידי הבריטים והאדריכל ריכרד קאופמן, המתכנן המיתולוגי של ההתיישבות העובדת, שלקח חלק בתכנונו. בית הדואר פועל עד היום ומשמש את תושבי נהלל והאזור. "בית הדואר הוא סמל היסטורי וחשוב גם למורשת וגם כדי להמשיך ולבצע את הפעילות הפונקציונאלית של הדואר" מספר ראש המועצה אייל בצר "הבשורה היא שלא רק שהצלחנו לעצור את ההחלטה לבטל את הפעילות בו, אלא שהצלחנו גם לאגם משאבים של 300 אלף ₪ שישמשו להסדרת המבנה. מעז יצא מתוק ובמקום להרוס, אנחנו משקמים ומחלצים את מורשת הדואר ומורשת העמק, לתפארת נהלל ולתפארת כל החברה הישראלית", הוסיף בצר.