The Butterfly Button
דלג לתוכן העמוד

לוגו המועצה האזורית עמק יזרעאל

 

 

פרוטוקול ישיבת מליאה מס' 39 מיום 14 במאי 2023 כ"ג אייר התשפ"ג

נוכחים:
אייל בצר, דליה אייל, אבי סמוביץ', שי יזרעאלי, זיו ורהפטיג, צליל אבני, בן זייד, אברהם כץ, יריב בן עזר, רחל בן חורין, אלי בראל, טטיאנה בונצ'וק, רפאל פלט, איתי אדמון, יואל טסלר, יוחאי פורת, ישראל ויזל, מנשה מלכין, רמי יחיא, אורי קירי, עופר עמר, יורם רז, ארז בלסקי, מירה גלס, עפרי רביב, גל בריל, נועם הולנדר,  שיר פרסאי ברניב, שמר ויניק, דורית סלע, רז קרני, שמוליק דודאי, תמי נתיב, אלי בן סימון, יוסי גת.

חסרים:
עודד טל, יעקב איציק, אייל ברש, עומר סעאידה, תומר רגב, טאהא סואעד, איתמר זליגמן, אייל ליבוביץ', ארז יפלח, אפי קדרון.
 
משתתפים:
צחי אייזנר, שגיא וייץ, אפיק ונה, אלי יהודה, אלון טל, דודו גורן, מירי שריג, קרן מזרחי, אורית שושן, אבי פרץ,  עו"ד עודד דונג.על סדר היום:

דיווחי ראש המועצה  - סרטון מוקד המועצה.

 1. אישור פרוטוקול מליאה מס' 37.
 2. אישור פרוטוקול מליאה מס' 38.
 3. הצגת תכניות עבודה של אגפי המועצה והמחלקות לשנת 2023 – אגף תפעול 
 4. שינוי מיפוי בבתי ספר יסודיים – מעבר תלמידי קיבוץ רמת דוד לבית הספר היסודי 'שגיא', החל משנת הלימודים תשפ"ד 
 5. בחירת חברי ועדת ביקורת בגבת 
 6. מועדון הנוער בשמשית - תיקון הערת אזהרה לטובת הסוכנות היהודית 
 7. מרפאת קופ"ח בשמשית – רישום הערת אזהרה לטובת קופת חולים כללית 
 8. הצגת מאזנים לשנת 2022 – חברות עירוניות: יובלי העמק, עמותת כחול לבן, שגיא 2000, החברה הכלכלית, יזרעאל עפולה, אופק לתעסוקה 
 9. דו"ח כספי 2021 
 10. דו"ח מבוקר 2021  
 11. תב"רים 

עדכוני ראש המועצה

קרן הארנונה
בוודאי שמעתם בתקשורת על קרן הארנונה - תכנית מיותרת של השלטון המרכזי שתכליתה לקחת מרשויות שבהן ההכנסה מגביית הארנונה שלא ממגורים (אזורי תעשייה ותעסוקה) היא גבוהה, ולהעביר את הכסף לקרן שמטרתה, לכאורה, לעודד בניה למגורים ולהקל על מצוקת הדיור, בדרך של מתן תגמול על כל היתר בנייה שיוגש ליחידת דיור. זה רעיון שלא מקובל עלינו, משום שעתיד לגזול מאתנו מיליוני שקלים לאורך השנים. זהו צעד שיניע רשויות מלהתפתח ולהשקיע באזורי תעשייה, מתוך ידיעה שאחוזים ניכרים יילקחו מהן. היום התקיימה ישיבת זום של השלטון המקומי והוחלט להשבית ממחר בבוקר את כל הפעילות, למעט בחינות בגרות ולימודים בחינוך המיוחד. אנחנו מקווים שהשביתה תגרום למדינה לבטל את הגזירה.

גזרות כלכליות
לפני כשבועיים,  נפגשתי בירושלים עם מנכ"ל משרד הפנים. דיברנו על החלטות שהתקבלו בנוגע להכנסות שלנו מאזורי תעשייה, ועל כך שעל פי התוכנית, הכנסות מארנונה שיעלו מעל תקרה מסוימת - יתחלקו בין הרשויות השכנות. המשמעות הכוללת היא פגיעה בהכנסות המועצה בהיקף של כ- 18 מיליון ₪ בשנה! הסברנו לו את המשמעות ההרסנית שתהיה למהלך כזה עבורנו ואת ההשקעה העצומה שהמועצה השקיעה ומשקיעה באזורי התעשייה במהלך השנים. מנכ"ל משרד הפנים אמר שהוא צריך לחשוב על הדברים, הבין את המצב והשתכנע שיש לעכב את המהלך. אנחנו מקווים שהוא יעצור את הגזרה.

שדה תעופה
הממשלה הקודמת החליטה לבטל את ההחלטה של הממשלה שקדמה לה - לקדם הקמת שדה תעופה בין לאומי ברמת דוד. הממשלה הנוכחית לא שינתה את ההחלטה, אבל אנחנו זוכרים מה הייתה עמדתם בקדנציה הקודמת שלהם. התקיימה פגישה של ראשי רשויות מהאזור והם דרשו משרת התחבורה להקים שדה תעופה בגליל. ראשי הרשויות לא ציינו את רמת דוד כדי לא לפגוע בנו, אבל הם לוחצים להקים את שדה התעופה באזור הצפון.  בשבוע שעבר קיימתי פגישה עם השרה מירי רגב. בדומה למה שאמרה בעבר, היא פועלת להקמת שדה תעופה בדרום, אבל לצערנו היא לא מחליטה לבד. כרגע יש לחץ כבד מאוד להקים את שדה התעופה באזור הצפון, ולכן אנחנו ממשיכים במדיניות שלנו - לומר 'לא' לשדה תעופה בעמק ו'כן' לשדה תעופה בחיפה.
בחסות ראשת העיר חיפה, יזמנו פגישה שעתידה להתקיים בתחילת חודש יוני ובה ישתתפו שניים-עשר ראשי רשויות, מבית שאן ועד עכו, כולל האשכול שלנו. בישיבה זו נציג את החלופה שלנו, שמכוונת להקמת שדה תעופה בחיפה. רתמנו לנושא גם את אסף שיף - איש חיל האוויר, שהיה חבר בצוות המקצועי וייעץ לוועדת עילם בנוגע להקמת שדה התעופה בדרום ובחיפה. מאחר שהזכרתי את הפגישה עם השרה רגב, אציין כי השרה הגיעה לטקס הנחת אבן פינה לסלילת מקטע כביש שיצא מדברת ויגיע עד צומת גולני. המקטע ישלים את הכביש שמגיע מכיוון עפולה ועד דברת ועתיד להיפתח עד סוף 2023, תחילת 2024.

תמיכה במרכז הרפואי 'העמק'
כמו שכבר ציינתי, גם כראש המועצה וגם כיו"ר האשכול, החלטתי לא להרפות מהנושא. בשבוע שעבר התקיימה פגישה מצוינת עם מנהלי ארבעת בתי החולים באזור, המרכז הרפואי 'העמק', בתי החולים האיטלקי, הצרפתי והאנגלי. ב-  21.6 תתקיים פגישה עם מנכ"ל משרד הבריאות - משה בר סימן טוב במטרה לדבר על הצרכים שלנו באופן פרקטי, כגון: פתיחת מחלקה לצנתורי מוח, ניתוחי לב, טיפול נמרץ וחדר מיון משוכלל במרכז הרפואי 'העמק'.

אות הרשות הממחזרת
המועצה זכתה בפרס 'אות הרשות הממחזרת' לשנת 2022 - מקום ראשון מבין המועצות האזוריות. התקיים טקס בירושלים בהשתתפות השרה עידית סילמאן. זו הזדמנות להודות לתושבינו ששומרים על הסביבה וממחזרים וכמובן לאגף לאיכות הסביבה במועצה.

בית הספר 'העמק המערבי' ביפעת
בית הספר הגיע למקום הראשון עם מספר הבנות המתגייסות לתפקידים משמעותיים בצבא.
ב- 24.5 יתקיים בתל אביב טקס בנוכחות הרמטכ"ל הרצי הלוי.

תכנית אסטרטגית לחקלאות
צוות ההיגוי השיק תוכנית אסטרטגית לקידום החקלאות ובמקביל, אנחנו מקדמים ביקור של שר החקלאות - אבי דיכטר, בעמק. קיימתי איתו שתי שיחות טלפון, ולמרות שאינו חקלאי, הגישה שלו היא לעזור לחקלאים ולהפחית באופן משמעותי את מחיר המים המושבים.

מיפוי
נושא לא פשוט, אבל בלתי נמנע. מעת לעת, המועצה צריכה לבצע שינויים במיפוי, כתוצאה מהצמיחה ביישובים. כרגע על סדר היום עומד המעבר של ילדי רמת דוד מבית הספר 'עמק יזרעאל' בגניגר, לבית הספר 'שגיא' בשריד. המעבר יתבצע בספטמבר הקרוב. אנחנו שמחים מאוד שהמעבר מתבצע בהסכמה.

פסטיבל 'חלב ודבש' מספר 22
הפסטיבל יתקיים השנה החל מה – 18.5 ועד ה – 27.5.

הודעה אישית – בין התאריכים 18.5 – 22.5 אהיה בחו"ל לטובת חופשה פרטית. דליה אייל תמלא את מקומי.

סרטון מוקד - הוקרן

510.      אישור פרוטוקול מליאה מס' 37.

החלטה:

 • אושר פרוטוקול מליאה מס' 37 - פה אחד.
   

511.       אישור פרוטוקול מליאה מס' 38.

החלטה:

 • אושר פרוטוקול מליאה מס' 38 - פה אחד.

 512.        הצגת תכניות עבודה של אגפי המועצה והמחלקות לשנת 2023 – אגף תפעול 

אייל: במסגרת רצוננו להציג בפניכם את הנעשה במועצה, הזמנו את אלון טל - מנהל אגף התפעול ומנהלי המחלקות שעובדים תחתיו, כדי להציג את עבודת האגף. 

אלון: אני עובד במועצה משנת 1999. התחלתי במחלקת הנוער וב- 2007 עברתי למחלקת הרכש. בינואר 2022 החליטה המועצה להקים את אגף התפעול, שמאגד תחתיו מחלקות משמעותיות מאוד ואלו הן:
קידום ורישוי עסקים (לא במקרה המילה קידום מופיעה לפני הרישוי. זה משום שאנחנו רואים חשיבות רבה בקידום העסקים בעמק), מחלקת התחבורה, הרכש, הלוגיסטיקה וארכיון המועצה. תחום התפעול והלוגיסטיקה מקיף תחומים רבים, החל במתח נמוך ותקשורת סלולארית, ועד המעטפת הלוגיסטית שנדרשת להפקת אירועי פסטיבל 'חלב ודבש'. מחלקת קידום ורישוי עסקים מרוכזת על ידי נתי חזן ואיתו עובדים מירי מלכה - מזכירת המחלקה, יניב לזימי - פקח במחלקת הפיקוח והאכיפה, שהצטרף אלינו ונותן לנו מענה בתחום האכיפה, וגלינה - תברואנית שפרשה לגמלאות וממשיכה לספק לנו שירות כעצמאית (מיקור חוץ). בראש מחלקת הרכש עומדת קרן מזרחי, שעברה בהצלחה את המכרז וכעת מנהלת את המחלקה. מנהלת מחלקת התחבורה היא מירי שטיינברג, שעושה עבודה טובה ובמסירות רבה מאוד, כבר הרבה שנים. אבי פרץ - סדרן ההסעות הוותיק. משה פולק - קצין הבטיחות, עופר רייטר - מרכז נושא הבטיחות בדרכים, שגייסנו השנה כמפקח היסעים, במטרה לתת מענה רחב ומדויק יותר בכל הנוגע להתנהלות בהסעות. לצד מערך ההיסעים למסגרות החינוך, יש מערכת נוספת ומורכבת במיוחד שנותנת מענה לחינוך המיוחד. נמצאת איתנו אורית שושן, שהשבוע עברה בהצלחה את המכרז למשרת רכזת ההסעות של החינוך המיוחד. מערך ההסעות של החינוך המיוחד מהווה כ- 10% מכלל התלמידות והתלמידים במערך ההיסעים בעמק, אבל העלות של המערכת המורכבת הזו זהה לעלות כלל ההסעות בחינוך "הרגיל". המערך נותן מענה לצרכים רבים, ואף כולל ליווי הסעות, כלי רכב מותאמים, עם מעלונים וכדומה. אנט טוביאנה - מזכירת המחלקה, 16 נהגים (15 נהגים קבועים ונהג אחד מחליף). ארכיון המועצה מופעל על ידי אסתר רויניק שמנהלת אותו בקפדנות וביעילות ראויה לציון.

במחלקת קידום ורישוי העסקים אנחנו רואים צמיחה מתמדת בהיקף העבודה. בשנים  2015-18 המועצה הנפיקה 750 רישיונות עסק ובמשך חמש השנים האחרונות, המספר עלה באופן משמעותי וכיום המועצה מנפיקה כ- 1,200 רישיונות עסק בשנה. זאת, למרות הרפורמה שנעשתה בתחום ופטרה כ- 40% מכלל העסקים מהצורך ברישיון. אנחנו רואים עליה של בין 5 ל- 10 אחוזים בהיקף הרישיונות המונפקים בשנה. שמנו לעצמנו למטרה לקדם את העסקים בעמק, וזה אומר שהעסק לא לבד. אנחנו מלווים את בעלי העסקים בכל הליכי הבירוקרטיה ומול הגורמים הרגולטורים.
בסקר האחרון שבוצע על ידי משרד הפנים, המועצה עומדת בראש עם 89% עסקים בעלי רישיון, מכלל העסקים הקיימים.

מחלקת התחבורה מסיעה בכל יום כ- 8,000 תלמידות ותלמידים ל- 40 מוסדות חינוך בעמק ומחוצה לו.

במחלקת הרכש, אנחנו פועלים לייעל ולשפר את העבודה באופן תקין. אנחנו רואים גידול משמעותי בכמות הזמנות הרכש המופקת בכל שנה. זהו גידול שנובע בעיקר מהקפדה יתרה על כך שכל חשבונית שמגיעה למועצה, מגובה בהזמנת רכש - המועצה עובדת באופן יותר מסודר ויותר נכון.

אייל: תודה לאלון ולצוותי המחלקות באגף, על עבודה מסורה ואחראית.
 

 1. שינוי מיפוי בתי ספר יסודיים – מעבר תלמידי קיבוץ רמת דוד לבית הספר היסודי 'שגיא' החל משנת הלימודים תשפ"ד

אייל: היישובים במועצה גדלים וכתוצאה מכך יש עליה בכמות התלמידות והתלמידים בבתי ספר מסוימים וזה מביא לכך שמידי פעם נדרשים שינויי מיפוי - דבר שמתאפשר פעם בחמש שנים. בעבר, ילדי רמת דוד למדו בבית הספר 'עמק יזרעאל' בגניגר. לפני עשור, ביקשנו להעביר את היישוב לבית הזפר 'שגיא', כדי לאזן מבחינה מספרית.  לפני חמש שנים, המצב התהפך ונאלצנו להחזיר את ילדי רמת דוד לגניגר. עכשיו אנחנו שוב במצב בו בית הספר בגניגר צפוף מאוד ונדרש שינוי. לשמחתנו, השינוי המתוכנן מתבצע בהסכמה של היישוב וההורים. הנושא מובא למליאה משום שהיישוב מבקש מהמועצה הבטחה שלא יתבצע שינוי נוסף במיפוי של ילדי רמת דוד בשתיים-עשרה השנים הבאות. אני מבקש מחברי המליאה לאשר את ההסכם.

דודו: מדובר במקרה שבו כולם מרוויחים – גם בית הספר 'עמק יזרעאל' בגניגר, בו נדרש צמצום במספר התלמידות ותלמידים, גם בית הספר 'שגיא' שזקוק לתוספת תלמידים. השינוי טוב ליישוב, להורים וגם לתלמידים שעבורם זמן הנסיעה יתקצר במעט.

צליל: לכפר החורש השינוי הזה לא טוב כי זה יוצר מצב שבו אין רצף מבחינת מעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים ומשאיר אותם רק עם גניגר.

שיר: אני חושבת שצריכה להתקיים חשיבה מעמיקה בנושא, ואגף החינוך צריך להציג לנו תכנית מיפוי לשנים הקרובות, כדי למנוע מצב שבו ישובים נאלצים לעבור טלטלה בכל כמה שנים. בנוסף, צריכה להתקיים חשיבה על דרכים לשמר המשכיות מבחינת הרכב יישובי, במעבר מבית הספר היסודי לחטיבה.

אייל: הנושא שעולה כאן ייבדק, אבל זו לא סיבה למנוע את המעבר של רמת דוד ל'שגיא'. המעבר יקל על העומס בבית הספר 'עמק יזרעאל' בגניגר ויאזן את החוסר ב'שגיא' שריד. ההחלטה על שינוי מיפוי אינה דורשת את אישור המליאה. היישוב מבקש התחייבות של המועצה על כך שלא יהיו שינויים נוספים בשתיים-עשרה השנים הבאות, ואת הבקשה הזו אני מבקש מהמליאה לאשר.

החלטה:

 • אושר שינוי המיפוי בבתי ספר יסודיים – מעבר תלמידי קיבוץ רמת דוד לבית הספר היסודי 'שגיא' בשריד, החל משנת הלימודים תשפ"ד.
 • אושרה התחייבות המועצה על כך שלא יהיו שינויי מיפוי בין בתי הספר היסודיים לילדי קיבוץ רמת דוד במהלך 12 שנים, החל משנה"ל תשפ"ד.
 • בעד: 25
 • נגד: 5
 • נמנעו: 5
 1. בחירת חברי ועדת ביקורת גבת
  פורסם קול קורא ביישוב והוגשו 3 מועמדויות:
   
   המועמד/ת עיקרי קורות החיים
  ליאת שילובסקי רו"ח, בעלת תואר שני במנהל עסקים. משמשת כסמנכ"לית כספים בבית תוכנה העוסק בעיקר בפיתוח מערכות תוכנה כוללות לניהול מפעלים.
  זיו נוי רו"ח, בעל תואר בחשבונאות ומשפטים. משמש כסמנכ"ל כספים בחברת הזנק מובילה בתעשיית המסחר האלקטרוני. שירות צבאי כקצין בנח"ל.
  הילה לוי גולן בעברה שמשה כמפיקה ראשית באולפני יגור וכיום מנהלת סיעוד פריפריאלי בקיבוץ גבת. שירתה שירות צבאי במגוון תפקידי שדה.

 החלטה:

 • אושר למנות לוועדת ביקורת בגבת את ליאת שילובסקי, זיו נוי והילה לוי גולן  – פה אחד.
   
 1. מועדון נוער שמשית - תיקון הערת האזהרה שנרשמה לטובת הסוכנות היהודית

אייל: התנהל דיון משפטי בין היישוב שמשית לבין הסוכנות היהודית. במסגרת הפשרה הוסכם כי הסוכנות היהודית תממן בניית קומה נוספת למועדון הנוער, בביצוע המועצה כמובן. כתנאי להשקעה הכספית, נחתם הסכם חכירה עם חברה בת של הסוכנות היהודית (יונייטד ישראל אפיל אוף קנדה אינק) ונרשמה הערת אזהרה, אלא שזו נרשמה על כל החלקה (8229  מ"ר) ולא רק על השטח של מועדון הנוער.
לפיכך, יש צורך לתקן את רישום הערת האזהרה כך שתירשם על שטח מועדון הנוער בלבד (כ – 500 מ"ר) ולא על כל החלקה, כפי שנרשם בטעות.

עודד: הנושא עלה עכשיו כי על פי הסכם עם קופת החולים הכללית, התבקשנו לרשום הערת אזהרה לטובת קופת החולים על מבנה שנבנה על ידה באותה חלקה. כדי שניתן יהיה לרשום את ההערה לטובת קופת החולים הכללית, יש לתקן את הערת האזהרה שנרשמה לטובת הסוכנות.

החלטה:

 • תיקון רישום הערת אזהרה לטובת יונייטד ישראל אפיל אוף אינק - המועצה מאשרת בזאת כי הערת האזהרה הרשומה כיום לטובת יונייטד ישראל אפיל אוף אינק מס' זיהוי: 560005951 תימחק, ותחתיה תירשם לטובתה על המקרקעין הידועים כגוש 17857 חלקה 174 הערת אזהרה חדשה על שטח של  500/8229 מ"ר בהתאם לתשריט מצורף - אושר פה אחד.
 1. מרפאת קופת החולים בשמשית - רישום הערת אזהרה לטובת קופת חולים 'כללית'.

צחי: קופת חולים כללית בנתה את המבנה על קרקע של המועצה. על פי ההסכם עם קופת החולים הכללית, שנחתם לפני שנים, יש לרשום הערה לטובתם. בישיבת ההנהלה האחרונה ביקשו החברים לדעת מה קורה ככל שהשימוש במבנה ישתנה. הנושא נבדק ועל פי ההסכם, ככל שקופת החולים תחליט לסיים את השימוש במבנה לצורך עליו הוסכם, הערת האזהרה מבוטלת והזכויות חוזרות למועצה.

החלטה:

 • רישום הערת אזהרה לטובת שירותי בריאות כללית - המועצה מאשרת בזאת רישום הערת אזהרה לטובת שירותי בריאות כללית אגודה עותמנית מס' 589906114 על שטח של 503/8229, בהתאם לתשריט,  במקרקעין הידועים כגוש 17857 חלקה 174 – אושר פה אחד.
 1. הצגת מאזנים לשנת 2022 – עמותות וחברות עירוניות: יובלי העמק, עמותת כחול לבן, שגיא 2000, החברה הכלכלית, יזרעאל עפולה, אופק לתעסוקה.

צחי: על המליאה לקיים, אחת לשנה, דיון במאזנים של עמותות וחברות עירוניות.

כל חברה ועמותה מתנהלת כגוף עצמאי, עם ח. פ. נפרד ומוסדות נפרדים שמאשרים את הדוחות הכספיים, לכן לא נדרש אישור המליאה אלא דיון במאזנים.
 

יובלי העמק
יובלי העמק בגידול מתמיד של נפחים, גם בהיקף העבודה וגם בתוצאות העסקיות שלה. עיקר הגידול נובע מכך שהחברה הפכה להיות ספק המים של כל צרכני המים שהיו תחת המועצה כשהיא הייתה ספקית המים. יובלי העמק משמשת כחברה תפעולית בתחומי המים והביוב עבור המועצה.

אייל: יובלי העמק היא חברה בע"מ, בבעלות מלאה של המועצה. יו"ר החברה הוא ראש המועצה ומנכ"ל החברה הוא צחי ורמוס.
 

כחול לבן
אייל: כחול לבן היא עמותה עירונית בתחום הספורט. מנכ"לית העמותה היא דנה טרטצקי גתוע ויו"ר העמותה הוא ראש המועצה.

מירי: זו השנה הראשונה בה כל הפעילות של כחול לבן התקיימה תחת ההגדרה של עמותה עירונית. זו עמותה שמאגדת תחתיה את כל פעילויות הספורט בעמק. עיקר ההכנסות נובע מתשלום על השתתפות בפעילות ולא ממשרדי הממשלה והקצאות. השנה חל גידול משמעותי במספר הילדות והילדים שלקחו חלק בפעילויות השונות ועליה של כ- 20% במחזור הפעילות, לעומת השנה הקודמת. תמיכת המועצה בפעילות לא השתנתה כל כך במהלך השנים, למרות שנפח הפעילות עלה משמעותית. קיים גרעון של 2,000,000 ₪ שנצבר על פני שנים רבות.
 

שגיא 2000

אייל: שגיא 2000 הנו אזור תעשיה בבעלות משותפת של המועצה האזורית עמק יזרעאל ומגדל העמק. המנכ"ל הוא ראש עריית מגדל העמק והיו"ר הוא ראש המועצה.

מירי: נכון לעכשיו, היקף הפעילות דומה לשנה שעברה. אזור התעשייה עדיין בבנייה ולכן אין שינוי משנת 2021.

אייל: מדובר במינהלת "רזה" מאוד. ההכנסה היא מהארנונה. החלוקה עליה הוסכם בינינו לבין מגדל העמק הינה 50% לכל רשות, וזה המקום להודות לאלי ברדה - ראש עריית מגדל העמק, שלמרות שוועדת הגבולות קבעה שהחלוקה צריכה להיות 60% למגדל העמק ו40% לעמק יזרעאל - ראש העיר, באקט חברי, הצטרף למכתב הפנייה למנכ"ל משרד הפנים, בו ביקשנו שיאפשרו לנו לכבד את ההסכם בינינו ולא יתערבו בחלוקה.

שמר: איך מתקדם תכנון האמפי בשגיא 2000?

אייל: קיים שטח של כארבעים דונם שמוגדר כשטח ציבורי שאינו ממומש כבר הרבה שנים, ולכן אנחנו מקדמים רעיון להקמת אמפי חדש, במקום האמפי בנהלל.

אפיק: אנחנו בתהליך בחינה של הנושא ויש ועדה מקצועית שמקדמת את הרעיון של הקמת האמפי פארק.
 

החברה הכלכלית

אייל: מנכ"ל החברה הכלכלית הוא שחר אורן והיו"ר הוא ראש המועצה.

מירי: החברה הכלכלית בבעלות בלעדית של המועצה, ללא שותפים. עיקר השירותים שמעניקה החברה הנם עבור המועצה ובאמצעותה אנחנו מוציאים לפועל פרויקטים שונים, דוגמת פרויקט הלדים ביישובים, פרויקט כלי הרכב החשמליים ועוד. הירידה בהכנסות נובעת בעיקר מירידה בהיקף הפעילות, כתוצאה מסיום פרויקט הלדים.

אייל: מטרת החברה הכלכלית הינה לתת מענה למועצה בפרויקטים, כמו פרויקט הלדים ביישובים. ברגע שהסתיים הפרויקט, רואים ירידה בהכנסות.

אורי: איך זה קשור לירידה בהכנסות?

מירי: המועצה קנתה את השירות מהחברה הכלכלית שביצעה אותו. ברגע שהסתיים הפרויקט נפסק גם התשלום.


יזרעאל עפולה

זו מינהלת קטנה שמשותפת למועצה ולעפולה. מבחינת היקף הפעילות זו הקטנה ביותר שלנו. השנה לא היו הכנסות. מינהלת יזרעאל עפולה תחזור להיות פעילה כשנפתח את אזור התעשייה הבא בתחומי עפולה.

אייל: מנכ"ל המינהלת הוא שחר אורן והיו"ר הוא ראש עריית עפולה.

 

אופק לתעסוקה (מעברים בעמק)

אייל: עמותה זו היא שותפות של המועצה האזורית עמק יזרעאל, המועצה האזורית מגידו והמועצה האזורית זבולון. אנחנו שותפים ב- 50%. יו"ר העמותה הוא ראש המועצה והמנכ"לית היא ציפי גליקשטיין.
עיקר התקבולים הם ממשרד הרווחה ומהשותפות בעמותה. היו שנים קשות ונפח הפעילות ירד, אבל העמותה מאוזנת ונראה כי המצב משתפר, אם כי באיטיות.

אייל: אישרנו קבלת כסף ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

כל רשות מקבלת את החלק היחסי שלה. המטרה של העמותה היא לקדם עסקים קטנים ומקומות תעסוקה, ולפתח יזמויות.

 

 1. דו"ח כספי 2021

שגיא: בכל שנה, ממנה משרד הפנים מבקר שתפקידו לבדוק את ההתנהלות של המועצה בהיבטים רבים. את שנת 2021 סיימנו עם עודף תקציבי של 427,000 ₪.

אורי: בשנת קורונה.

שגיא: נכון. הדו"ח באופן כללי טוב מאוד. בביקורת לא נמצאו ממצאים מיוחדים.
הממצאים הוצגו לראש המועצה ועברו לגורמים הרלוונטיים על מנת לתקן את הליקויים. הוועדה לענייני ביקורת דנה בממצאים ותתייחס אליהם. צוין הצורך להקפיד יותר על נושא התב"רים ועל תכנון מפורט לפני הוצאה לפועל, כולל סיורים בשטח.

תמי נתיב: הנקודה הזו לגבי תכנון מוקפד והגעה לשטח - חשובה מאוד.

החלטה:

 • דו"ח כספי 2021 – אושר פה אחד.

מירה: באחד מדוחות הביקורות הקודמים, הייתה הערה לגבי נוהל תקין בהתנהלות עם חשבוניות ומול ספקים. נעשה משהו כדי להסדיר את הנושא?

אלי: בעקבות הדוח יצא נוהל מסודר בנוגע להתנהלות בתחום הרכש והתקבלה החלטה שדרישת תשלום, כדוגמת חשבונית, שתגיע ללא הזמנת רכש, לא תכובד אלא לאחר בירור מעמיק. וכמו שאלון ציין קודם, בהצגת פעילות מחלקת רכש, שמים דגש רב על התנהלות תקינה ומסודרת.

 1. דו"ח מבוקר 2021  

כפי שאייל עדכן במליאה הקודמת, מבקר משרד הפנים ערך ביקורת על הדוחות הכספיים של המועצה. צוין כי לא נמצאו ממצאים מהותיים. צוינו מספר ליקויים משנים קודמות שלא תוקנו.

החלטה:

 • דו"ח מבוקר 2021 – אושר פה אחד.
 1. תב"רים לאישור המליאה - באלפי ש"ח
   
  מספר תב"ר שם תב"ר מקורות הערות
                 תקציב קיים עדכון תקציב לאחר עדכון
  פתיחת תב"רים חדשים
  2373 חנתון - תכנון תב"ע להוספת 159 יחידות דיור השתתפות היישוב חנתון   478 478 התחייבות ישוב מס' 570028357
          478 478  
  2374 שדה יעקב, מתחם תחנת הדלק - הסדרת תנועות השתתפות הישוב שדה יעקב
  (חלף היטל השבחה עתידיים - מצ'ינג לחומש 4)
    180 180 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4) 420 420
          600 600  
  2375 היוגב - מועדון נוער השתתפות היישוב היוגב   600 600 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   700 700
  השתתפות מפעל הפיס   1,000 1,000
          2,300 2,300  
  2376 יפעת - כביש 16 השתתפות היישוב יפעת   135 135 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   315 315
          450 450  
  2377 חנתון - שילוט הרחובות השתתפות היישוב חנתון (היטל השבחה)   23 23 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
          23 23  
  2378 חנתון - הנגשת מעברי חצייה השתתפות היישוב חנתון   27 27 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   63 63
          90 90  
  2379 חנתון - הנגשת מבנה גן אלה השתתפות היישוב חנתון   28 28 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   64 64
          92 92  
  2380 חנתון - פרויקט בטיחותי במגרש הספורט השתתפות היישוב חנתון   14 14 החלטת צוות פיתוח 6/3/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   33 33
          47 47  
  2381 סואעד חמירה - תכנון מועדון השתתפות משרד הבינוי והשיכון   410 410 הרשאה של משרד הבינוי והשיכון
  מס' 1860899/2002
          410 410  
  2382 היוגב - שיפוץ יד לבנים השתתפות היישוב היוגב   14 14 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   33 33
          47 47  
  2383 תמרת - תב"ע בית העלמין השתתפות היישוב תמרת (היטל השבחה ישוב)   136 136 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
          136 136  
  2384 מזרע - הסדרת מגרש חנייה נוסף לאולם השתתפות מועצה (היטל השבחה)   100 100 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
          100 100  
  2385 כפר יהושע - שיפוץ מקטע כביש המוביל לתחנת הרכבת השתתפות המועצה (היטל השבחה מועצה)   150 150 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   112 112
  השתתפות היישוב (כפר יהושע)   48 48
          310 310  
  2386 עין דור - שיפוץ כביש שאול המלך השתתפות היישוב (ישן מול חדש)   276 276 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
          276 276  
  עדכון תב"רים קיימים
  1754 איכות הסביבה - תקורות - הפרדה במקור השתתפות הממשלה 1,712 93 1,805 לפי ההכנסות בפועל
        1,712 93 1,805  
  1763 מועדון נוער סואעד חמירה השתתפות הממשלה 895 45 940 לפי הכנסות בפועל מחברת ביטוח ומשרדי ממשלה
  חומש חלק המועצה 360 - 360
  חברת ביטוח   318 318
        1,256 363 1,618  
  1925 פיתוח תשתיות סואעד חמירה השתתפות משרד הבינוי והשיכון 532 120 652 הרשאה מאת משרד הבינוי והשיכון מס' 1795921
        532 120 652  
  1993 קהילה לדורות השתתפות מוסדות ותרומות 1,140 707 1,847 לפי הכנסות בפועל
        1,140 707 1,847  
  2115 הובלת התנגדות לשדה תעופה השתתפות מוסדות ותרומות 1,670 785 2,455 לפי הכנסות בפועל
  הכנסות מתב"ר קודם - 515 515
  העברה מקרנות הרשות 470 - 470
        2,140 1,300 3,440  
  2124 אחוזת ברק - בית הכנסת עמותת בית הכנסת 400   400 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
  השתתפות היישוב 1,300 214- 1,086
  השתתפות המועצה (חומש 3) 400 214 614
  השתתפות הממשלה (משרד הדתות 500   500
  תרומות (משפחת פיצ'וטו) 900   900
        3,500 - 3,500  
  2182 תכנון בית ספר דמוקרטי - מצ'ינג להרשאה משרד החינוך השתתפות המועצה 200 400 600 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023
        200 400 600  
  2280 התכנית לביטחון קהילתי הכנסות השתתפות הממשלה 382 - 382 לפי הכנסות בפועל
  השתתפות הבעלים   190 190
  הקצבה מתקציב רגיל 592 127 719
        974 317 1,291  
  מקורות
  מספר תב"ר שם תב"ר   תקציב קיים  עדכון תקציב לאחר עדכון הערות
  2387 תמרת - תכנון ובינוי גן ילדים

  השתתפות המועצה

    200 200 החלטת צוות פיתוח 4/4/2023,
  הרשאה מאת משרד החינוך 2023/02/2016
  השתתפות משרד החינוך   874 874
          1,074 1,074  
  2388


  נהלל - תכנון ובינוי גן ילדים

  השתתפות המועצה   200 200 החלטת צוות פיתוח 4.4.2023,
  הרשאה מאת משרד החינוך 2023/02/2017
  השתתפות משרד החינוך   874 874
          1,074 1,074  
  2389 מרחביה - תכנון תשתיות - 61 יחידות השתתפות הממשלה   671 671 הרשאה מאת משרד הבינוי והשיכון 1845155/22
          671 671  
  2390 פרויקטים דיגיטליים השתתפות המועצה   550 550 לפי תקציב הפרויקטים BI, GIS וספר דיגיטלי
  במקום תב''ר 1806 (עומד לסגירה בסוף השנה)
          550 550  
  2391 גניגר - תכנון ושיפוץ הבריכה השתתפות היישוב - יתרת חלף היטל השבחה של היישוב   144 144 החלטת צוות פיתוח 01/05/2023
          144 144  
  2392 שדה יעקב - תכנון 'גן בית הכנסת' + אמפי קהילתי השתתפות היישוב (חלף היטל השבחה עתידי)   300 300 החלטת צוות פיתוח 01/05/2023
  השתתפות המועצה (חומש 4)   185 185
  השתתפות היישוב (חומש 4)   79 79
          564 564  
  2393 הרדוף - שיפוץ גן משחקים השתתפות היישוב (חומש 3)   24 24 החלטת צוות פיתוח 01/05/2023
  השתתפות המועצה (חומש 3)   24 24
          48 48  
  2330 מושב מרחביה - תשתית מגרש מיני פיץ' השתתפות היישוב (חומש 4) 64 - 64 החלטת צוות פיתוח 01/05/2023
  השתתפות היישוב (חומש 4) 20 4 24
  השתתפות המועצה (חומש 4) 45 9 54
        129 13 142  
   

הוצגה טבלת התב"רים.
התקיים דיון בנושא והתקבלו התב"רים המוצגים בטבלה.
 

החלטה:

 • המועצה מאשרת את התב"רים הכלולים ברשימה.

ההחלטה התקבלה פה אחד.

 

על החתום: אייל בצר - ראש המועצה | צחי אייזנר - מנכ"ל המועצה