נקודות איסוף ביישובי המועצה - תרומת תרופות שאינכם זקוקים להן לארגון 'חברים לרפואה'

בישראל נזרקות כל שנה לפח תרופות בעלות של יותר מ-500 מיליון ₪. כולל תרופות פשוטות בעלות שקלים בודדים, תרופות יקרות בעלות מאות אלפי שקלים בחודש ותרופות יקרות מאוד שאינן בסל התרופות! בארץ יש אלפי חולים הזקוקים להן, אך מצבם הכלכלי לא מאפשר לרכוש אותן או לשלם עבורן דמי השתתפות העצמית

לארגון "חברים לרפואה" נקודות איסוף מיוחדות ברחבי הארץ, בהן ניתן למסור תרופות מכל סוג. כשאתם מוסרים תרופה שאין לכם צורך בה - אתם מצילים חיים!

מערך מיון תרופות וחלוקתן
מרכז מיון וחלוקה של הארגון מתנהל כבית מרקחת חוקי, בהתאם לכללי משרד הבריאות. כל תרופה שמגיעה נבדקת בידי צוות רוקחים מקצועי, שמוודא את בטיחותה ואיכותה. העברת התרופות לרוקחים נעשית בבקרת טמפרטורה לפי תקנים מחמירים של משרד הבריאות. תרופות שנמצאות מתאימות ובתוקף, מועברות למרכז לוגיסטי: מאות מגירות ומדפי בית מרקחת 'יד שניה'. תרופות שלא בתוקף או לא כשירות, עוברות להשמדה ירוקה תוך הקפדה על איכות הסביבה

חלוקת התרופות לאלפי הפונות והפונים נעשית באחריות מקצועית, רגישות, אנושיות ואכפתיות, על ידי שרשרת עבודה: צוות מיוחד שמקבל את המסמכים, צוות רוקחים שמכין את התרופות, ובהתאם מערך החלוקה של התרופות לפונים.

ב'חברים לרפואה' משתדלים לעשות את המירב כדי שכל חולה י/תקבל את התרופות שלו/ה בצורה מכבדת ורגישה, ומקפידים שהתרופות תגענה ישירות - ללא שום עלות - לחולים המתקשים לרוכשן, כדי שיוכלו לנצל את כספם לרכישת מזון ומוצרי יסוד.

להלן נקודות האיסוף שבמועצה שלנו. מוזמנות ומוזמנים ליצור קשר עם אחת מהן ולהעביר אליה:
* כל תרופה שאין לכם צורך בה
* מזון ייחודי לחולים שמתקשים לאכול (אנשור וכדו') 
* חיתולים למבוגרים חולים/סיעודיים

  • אלונים - ברנדה שרון, טל': 052-3494554
  • גבעת אלה - ורד ברום, טל': 050-8512868
  • הושעיה – רבקה אור, רח' מורג 7, טל': 0505927623 (לא בשבת!)
  • הסוללים  - טליה בר זיו, רח' אלה 98, טל': 054-4322210
  • שמשית -  רבקה ליפשיץ, טל': 054-8884615